Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 18 (538) Пологовий будинок розродився скандалом

П’ятеро провідних фахівців Ужгородського перинатального центру цієї середи дали прес-конференцію, на якій фактично звинуватили свого нещодавно призначеного шефа Володимира Симулика у намаганні обкласти “даниною” підлеглих. Головний лікар, у свою чергу, це заперечує і каже: його хочуть облити брудом і відсторонити, бо ламає налагоджену схему заробляння грошей спеціалістами пологового будинку.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Тепер детальніше. У прес-клубі з журналістами спілкувалися Анатолій Куцина (до речі, заступник головного лікаря), Руслан Федько, Василь Піриді, Іван Палюк, Юрій Мартин. За їхніми словами, від нового керівника, який очолив перинатальний центр 3 місяці тому, всі чекали системних позитивних змін, і спочатку вони були. Але потім почалися незрозумілі речі. Спершу Володимир Симулик позичив у підлеглих 6 тис. доларів, а коли побачив, що вони спокійно можуть виділити таку суму, нібито висунув їм умову: щомісяця класти на стіл 20 тис. доларів. Така цифра вималювалася, виходячи з кількості пологів, помножених на енну суму. “З нас хочуть зробити “засівальників”, — запевняють медики, — а ми відмовилися чинити тиск на колег і займатися поборами. За це нас самих систематично “пресує” головний лікар, по одному викликає на бесіди”. При цьому медики наголосили, що матеріальні претензії висувалися виключно до провідних спеціалістів, тому більша частина колективу навіть не знала про суть конфлікту. Втім у вівторок чаша терпіння переповнилася і було зібрано понад 100 підписів за зняття Володимира Симулика із займаної посади, які мають намір передати меру Ужгорода і навіть у столичні інстанції. Проте безпосередньо до Сергія Ратушняка чи до правоохоронних органів ніхто не звертався. Серед інших претензій, які висувають головному лікарю колеги, — звинувачення в тому, що кадрові ротації відбуваються тільки на базі грошових відносин, допуск відвідувачів до породіль і чужих лікарів на приймання пологів іде виключно через його особистий підпис і не за “дякую”; бюджетні кошти використовуються неефективно, бо останнім часом перинатальний центр заборгував 36 тис. грн. за дезінфекційні засоби, а тим часом гроші з благодійного фонду спрямовують на благоустрій території біля пологового будинку. До того ж виступаючі вважають, що фахова кваліфікація їхнього очільника не відповідає займаній посаді: він хоч і кандидат медичних наук, проте педіатр, інфекціоніст, адміністратор, а не акушер-гінеколог.

Поряд із цим журналісти з’ясували, що якихось підтверджень своїх слів (наприклад, аудіо- чи відеозапису через мобільний телефон) лікарі не мають. На неприємне запитання, мовляв, загальновідомо, що пацієнти часто неофіційно платять медикам за послуги, вони відповіли: можуть чесно дивитися у вічі людям, бо ні від кого не вимагають грошей, а якщо пацієнт хоче віддячити добровільно — це зовсім інша річ. (Але не секрет, що хворому можна створити такі умови, аби він зрозумів: краще гарантовано віддячити. Хоча, без сумніву, є і немало дійсно чесних безкорисливих лікарів — авт.).

Раз виник конфлікт і його винесено на суд громадськості, було б неправильно не вислухати іншу сторону. Тому відразу після цієї прес-конференції мас-медійники вирушили до пологового будинку, щоб почути точку зору Володимира Симулика. Головний лікар змалював абсолютно протилежну картину. Він дійсно запровадив ряд системних змін, зокрема ввів благочинні внески у спецфонд перинатального центру, і каже: частина пацієнтів після цього відмовилася платити медикам, адже офіційно внесені в касу 200—350 грн. є немалою сумою, особливо в нинішні кризові часи. Саме через це, вважає Володимир Дмитрович, і збунтувалися його колеги. Їх влаштовувало, що пологовий будинок мав кишеньковий приватний характер і працював на інтереси певного кола осіб. Усі звинувачення він категорично відкидає: грошей не позичав і не вимагав, ротацію кадрів між жіночою консультацією і власне пологовим будинком вважає корисною як з точки зору збагачення досвідом фахівців, так і з позиції боротьби з хабарництвом, бо рвуться налагоджені зв’язки. Щодо допуску відвідувачів тільки за перепусткою за його підписом, то, переконує, із цим давно слід було навести лад, бо пологовий будинок став мало не прохідним двором, “завдяки” чому обзавівся внутрілікарняною інфекцією. З його приходом тут провели потужні дезіфекційні заходи, заразу подолали, і тепер потрапити до породіллі можуть тільки ті, хто був партнером при пологах. Погодження кандидатури чужого лікаря для приймання пологів теж умотивоване: таким чином на нього покладається юридична відповідальність за здоров’я породіллі, а інакше вона цілком і повністю лежить на черговому зміни.

З приводу заборгованості за деззасоби головний лікар пояснив: через кризу надходження до ужгородського бюджету йдуть туго, а фінансується пологовий будинок виключно містом, хоча обслуговує й область. Проте він особисто домовився з постачальниками, щоб ті надавали все необхідне в борг, а фінуправління найближчим часом пообіцяло заборгованість погасити, і з ними розрахуються. Тому нема сенсу кидати на ці потреби гроші, отримані як благодійні внески. Останні ж украй потрібні, бо 9 млн. 700 тис. грн., котрі виділяються на перинатальний центр з муніципальної казни, катастрофічно не вистачає — якраз через те, що близько половини пацієнток з області, а їх формульний розрахунок (який виходить із кількості населення Ужгорода) не враховує. За 3 місяці благодійних пожертвувань набралося 139 тис. грн., і ці гроші використовуються на впорядкування й озеленення території, комп’ютеризацію закладу. Наразі закуплено 6 комп’ютерів, але в перспективі Володимир Симулик хоче зробити так, щоб зв’язок між різними корпусами здійснювався через Інтернет-мережу. Це мінімізує переміщення персоналу з одного відділення в інше, а відповідно максимально унеможливиться перенесення внутрілікарняних інфекцій. Більше того, у планах — і налагодження зовнішніх зв’язків, щоб наші фахівці в режимі он-лайн за потреби могли консультуватися чи то зі столичними, чи навіть із закордонними світилами науки. А з приводу своєї профнепридатності на цій посаді Володимир Симулик зауважив: якщо взяти загальну кількість відділень перинатального центру, то більшість буде не за акушерськими, а за педіатричними та іншого спрямування. Тому він на своєму місці.

До речі, головний лікар пообіцяв не вживати якихось “каральних” заходів щодо колег, котрі виступили проти нього, бо вважає їх кваліфікованими фахівцями. Хоча не виключено, що позиватиметься до них за образу честі й гідності. А з приводу понад 100 підписів (загалом у штаті 427 чоловік), зібраних проти нього, стверджує: люди ставили їх під тиском. Їм, мовляв, пояснювали, що “Симулик уже майже звільнений, а ми прийдемо до керівництва”…

P.S. Ми намагалися об’єктивно подати точку зору обох конфліктуючих сторін. Хто правий, а хто ні — вирішувати міському голові. Якщо, звісно, у справу, котра набула чималого розголосу, не втрутяться правоохоронні органи.

№ 18 (538) “Закарпатгаз” погрожує відключенням цілих будинків, де встановлено багато нелегальних “автономок”

Голова правління ВАТ “Закарпатгаз” Юрій Рибачок надіслав меру Ужгорода офіційного листа, в якому попереджає: товариство вдасться до припинення газопостачання житлових будинків, у яких найбільша кількість незаконно встановлених опалювальних приладів.

Уже названо й конкретних першо-чергових претендентів на такі крайні заходи. Це будинки на вул. Минайській, 67, Капушанській, 149, Легоцького, 25, 27, 29, 31, 33, Челюскінців, 4, 10, Станційній, 1. Відключення цілих багатоповерхівок пояснюють тим, що власники окремих квартир із нелегальними “автономками” не допускають працівників ВАТ для індивідуального від’єднання від мережі “лівих” приладів.

Загалом в Ужгороді виявлено понад 5 тисяч квартир, де опалення встановлено без технічних умов, проекту, будівельного паспорта від “Закарпатгазу”. Хаотично ж “наліплені” індивідуальні котли, без урахування можливостей існуючих мереж, призвели до зниження тиску газу в ряді мікрорайонів міста у пік опалювального сезону і, відповідно, численних скарг.

Розуміючи, що припинення постачання блакитного палива викличе шквал обурення ужгородців, газовики просять мешканців багатоповерхівок терміново узаконити самовільно встановлені обігрівальні прилади. У тому числі й задля власної безпеки, для уникнення аварійних ситуацій. Інакше ВАТ таки змушене буде відключати газ згідно з чинним законодавством.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS