Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 8 (368) Обережно: слизькі сходи!

Cхоже, поки що зима не збирається передавати весні свої права. Вдень і вночі морозило, тротуари позаносило снігом, під яким причаївся товстий шар льоду. А з дахів будинків готові щомиті впасти на голови перехожих величезні бурульки. Відлига не покращила ситуацію. Якщо шляховики більш-менш успішно боролися зі стихією, то двірникам точно не вдається як слід упоратися з прибиранням прибудинкових територій та тротуарів.

Левко ОЛЕКСІЄНКО, Ужгород

Ситуація з прибиранням снігу біля магазинів ще складніша: відрізки тротуару, закріплені за приватними магазинами та офісами, довго залишаються неприбраними. А у вихідні окремі власники взагалі ігнорують це питання. Тротуарами, заваленими снігом, ходити не тільки важко, а й небезпечно. Під білим покривом намерзла така крига, яку важко відірвати від асфальту. Ці території потрібно хоча б зрідка посипати піском та сіллю.

У Правилах благоустрою міста Ужгорода чітко зазначено: відповідальним посадовим та фізичним особам щорічно у зимовий період слід проводити прибирання територій, посипати їх піском, вивозити сніг, лід, бруд; прибирання снігу в цей період повинно в міру потреби проводитися протягом усього дня (“…2.1.3. Своєчасно прибирати сніг і лід з тротуарів, пішохідних доріжок та прилеглих територій, а також очищати від снігу та льоду дахи.”). Зрозуміло, що залежно від погодних умов цей порядок може бути змінено.

До того ж, зробити безпечним вхід до свого торгового закладу має не хто інший, як сам власник, котрий, у разі такого порушення, залишається без покарання. А дарма. Бо в цивілізованих країнах власники закладів відповідають за прибирання прилеглої території, а у нас всі сподіваються на комунальників. Більше того, приватні підприємці повинні у зимовий період на своїх слизьких сходинках змайструвати так званий дерев’яний трап.

Подібне неналежне утримання прилеглої території свого закладу є грубим порушенням правил торгівлі. У такій ситуації тим, хто потерпів від недбалого виконання приватними підприємцями своїх прямих обов’язків, варто звернутися до суду.

Правда, щоб переконатися, чи власники магазинів сумлінно дотримуються всіх приписів, варто пройтися поблизу будь-якого торгового закладу. Останнім часом через слизькі сходинки та льодовий шар біля магазинів ужгородці вважають за краще до них не заходити, аби не травмуватися. До речі, за останні два місяці по допомогу до травмопункту УЦМКЛ, що працює цілодобово, з переломами та забоями звернулося близько 200 чоловік. Не будемо стверджувати, що всі вони стали жертвами недбалості підприємців, проте частина нещасних випадків — саме на їхній совісті.

А загалом схоже, що підприємці вирішили зачекати, поки кучугури й лід самі розтануть та спливуть до каналізації.

Екстрені наради проводив мер у зв’язку з негодою

У зв’язку із нещодавніми сильними снігопадами міський голова Віктор Погорєлов цього тижня провів кілька екстрених нарад з керівниками комунальних підприємств міста. Він доручив негайно мобілізувати всі сили на прибирання міста від снігу.

За словами Віктора Володимировича, основні транспортні артерії прибираються вчасно, однак слід активізувати роботу по прибиранню прибудинкових територій та пішохідних зон. З цього приводу була піддана критиці робота ряду ЖРЕРів міста. Мер також доручив звернутися до керівників підприємств, установ та організацій з проханням прибирати прилеглі до їхніх об’єктів території.

Це ж стосується і приватного сектору. Стосовно ж доріг, то припарковані на узбіччях автомобілі значною мірою ускладнюють роботу снігоприбиральної техніки, особливо на вузьких вулицях. Тому Віктор Погорєлов наголосив на необхідності налагодити співпрацю між комунальними підприємствами, ДАІ та засобами масової інформації для посилення роз’яснювальної роботи серед власників транспортних засобів.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS