Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 8 (528) Із душею Людини й серцем Професіонала. Андрію Гаваші — 70!

…Невпинно крутиться колесо нашого життя. І ось так накрутило відомому футбольному фахівцю, почесному працівникові фізичної культури і спорту Андрію Гаваші цілих 70 літ.

Володимир ТАРАСЮК, Ужгород

Андрій Гаваші народився в Ужгороді 24 лютого 1939 року. Грав на першість області, потім в ужгородському “Спартаку”, два сезони в київському “Динамо”, далі в ужгородській “Верховині”. Хоч був воротарем, однак розкрив себе і в атаці, а ще як випускник фізмату Ужгородського держуніверситету — вмілим виробничником на різних підприємствах області. Зокрема активно трудився технологом та інженером на соковинному заводі в Перечині, конструктором, начальником КБ й техвідділу відповідно на заводі “Стеатит”, лісокомбінаті (Перечин), на підприємстві “Ерстед” (В.Березний).

Потім доля знову відкрила для Андрія Андрійовича спортивні обшири. Зокрема працював заввідділом молоді і спорту Перечинської РДА. А чи не найяскравіша життєва сторінка в житті Андрія Гаваші — 12 років на посаді голови Федерації футболу Закарпаття, 10 років делегатом Федерації футболу України на матчах вищої і прем’єр-ліги країни, а також діяльність на посаді члена виконкому ФФУ, в якій виконував обов’язки заступника голови комітету по зв’язках із регіонами (курирував західні області).

І нині А. Гаваші веде та пропагує здоровий спосіб життя, при цьому майстерно грає в теніс, катається на лижах і навіть читає лекції в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти. На минуле ювіляр дивиться з почуттям виконаного обов’язку: щасливий, що був корисним футболу, обласній та всеукраїнській футбольній федераціям. Таким дієвим і потрібним Андрій Андрійович є й сьогодні, адже обіймає посаду заступника голови — технічного директора Федерації футболу Закарпаття. При цьому продовжує подавати приклад професійності, порядності, чесності в стосунках з іншими людьми. Багатьом він допомагав і допо- магає, прищепив і прищеплює любов до гри мільйонів.

Такими ж інтелігентними, добрими є найближчі рідні А. Гаваші. Дружина — Нора Василівна — працювала заввідділенням акушерської гінекології в Перечині, тепер є почесним громадянином цього міста й перебуває на заслуженому відпочинку. Донька — Нора Андріївна — закінчила Київський “політех” і знайшла себе в благодійництві та міжнародних зв’язках. Має Андрій Андрійович і двох легінів-онуків — Петра та Євгена, один із яких опановує інформатику в Угорщині, а інший навчається в 11 класі в Ужгороді й зарекомендував себе хорошим спортсменом та музикантом.

Про нашого комунікабельного та веселої вдачі ювіляра ще можна розповідати й розповідати: починаючи від того, як він навчався заочно на факультеті журналістики, і закінчуючи цікавими епізодами спортивної біографії (чого лише варті м’ячі, забиті одеському “Чорноморцю”, це при тому, що основне амплуа А. Гаваші — воротар!).

На своє 70-річчя Андрій Андрійович зібрав велику спортивну родину. Кожен, хто виступав, зазначав насамперед дві речі: ювіляр живе з душею Людини й серцем Професіонала з великої літери. Під цими словами підписуюсь і я, тим більше, що доля подарувала мені чимало гарних днів співпраці з Андрієм Андрійовичем, насамперед у виконкомі Федерації футболу Закарпаття. Тож радо й щиро вітаю славного ювіляра та бажаю йому ще довгих років життя, такого ж бадьорого духу, втіхи від онуків, тепла в родині та всього найкращого!


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS