Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 6 (366) Чекаємо на грип

Як зазначають лікарі, щороку в кінці січня—на початку лютого в Ужгороді починається епідемія грипу, до приходу якої повинні підготуватися як дорослі, так і діти. Минулоріч з ознаками цього небезпечного захворювання до лікарень потрапило понад 400 закарпатців, усього ж хворими на грип визнали близько 35 тисяч жителів нашого краю. Фахівці обласної санепідемстанції зазначають, що найбільш ефективною профілактикою хвороби є щеплення проти грипу А та В (вартість вакцини — від 35 до 55 гривень), та в жодній лікарні Закарпаття такого щеплення вам не зроблять, бо всі запаси потрібної вакцини поспіхом вивезли до Криму — на боротьбу з пташиним грипом.

До речі, на спалах курячого грипу очікують навесні і в наших краях, адже один із коридорів весняної міграції перелітних птахів знаходиться саме на Закарпатті. І поки світова спільнота рахує кількість жертв невідомого раніше різновиду грипу, наші медики посилено готуються до виявлення та знешкодження будьяких проявів смертельної хвороби. Наразі в обласній санепідемстанції запасаються захисними костюмами та ліками і готують лабораторії, а медпрацівники проходять відповідні навчання. Та це зовсім не означає, що потрібно впадати в паніку, адже жодна медична структура не може зі стовідсотковою впевненістю передбачити, в якій частині земної кулі відбудеться черговий спалах хвороби.

Тож на час холодів епідеміологи радять більше уваги звернути на своє здоров’я і по можливості зміцнювати його. Для цього потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі (але в жодному разі не в місцях великого скупчення людей) та споживати якнайбільше вітамінів. Також не слід забувати про “бабусині” засоби: часник, цибулю, гострий перець, чай з медом, багату на аскорбінову кислоту квашену капусту та цитрусові, що спроможні дати відбій будьякій інфекції. Особливу увагу варто звернути на малих дітей: їх не рекомендовано випускати на вулицю, якщо температура надворі є меншою за 10° С, а також водити в садочок або школу, якщо хтось у класі занедужав.

Лікарі вже давно помітили, що спалах грипу розпочинається з потеплінням, коли погода стає сирою. Тож поки в нашій місцевості тримаються морози, можемо спати спокійно. Та все ж є сенс наперед захиститися від хвороби за допомогою вакцини, яка незабаром має з’явитися у всіх лікарнях міста й області.

Будьте здорові!


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS