Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 4 (364) Води Ужа стали цілющими після освячення річки на Водохреще

Богоявлення Господнє, або Водохреще, — одне з найбільших християнських свят, яке пов’язане з днем хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Хрестив Ісуса на знак очищення людини Іоанн Хреститель, тому наступного дня також святкували свої іменини всі Івани.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

За переказами, у ніч з 18-го на 19-те січня рівно опівночі на кожній річці відбувається диво: спокійна перед тим вода несподівано починає хвилюватися — кажуть, це Ісус увійшов у воду під час хрещення. На Ужі подібного дива помічено не було, але це не завадило сотням вірників прийти на Водохреще на Православну набережну, де настоятель Хресто-Воздвиженського кафедрального собору отець Димитрій Сидор провів обряд освячення води. За доброю традицією на богослужінні був присутній ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, котрому і цьогоріч громада міста подарувала глечик з освяченою водою.

Саме тієї миті, коли священик занурив хрест до Ужа, згідно з повір’ям, уся нечиста сила від страху повистрибувала на берег і вода у річці стала цілющою. Одразу після освячення це на собі перевіріли й ужгородські “моржі”, котрі, перехрестившись, занурювалися в крижану воду, аби набратися здоров’я на цілий рік.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS