Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 53 (519) Миколай + Дід Мороз = свято, незважаючи на дощ

Пообіді в День Святого Миколая на площі Театральній в Ужгороді могли порозважатися і дорослі, й малі. Першим було приємно поринути в атмосферу найулюбленішого дитячого свята, а другі раділи подарункам, обирали конкурси до душі і, звичайно, тішилися цілою навалою бородатих дідусів із червоними ковпаками та їхніх юних помічників. Навіть дощ не став на заваді.

Цього року організатори залучили до дійства не тільки самого “винуватця” свята, а й його світських колег Дідів Морозів, Ґазду й Ґаздиню, казкових персонажів і навіть інопланетян. Якщо Святий Миколай, як і годиться, статечно привітав дітлашню і закликав бути чемними та слухняними, то всі інші могли жартувати, влаштовувати різноманітні змагання і нагороджувати учасників чесно заробленими призами. Правда, через негоду частину заходів довелося перевести до лялькового театру, куди вмістилося 200 чоловік. Посеред цієї передноворічної метушні було підбито й підсумок конкурсу на найкращу власноруч зроблену іграшку та розписану кулю для тут-таки розміщеної головної ялинки міста (його оголосили Ужгородська міська рада та наш Будинок культури). 20 куль за допомогою драбин відразу повісили на ялинку, а їхні автори отримали солодкі призи.

Взагалі подарунків, за традицією, було достатньо. Гурт із 40 Миколаїв, що прийшов із лівобережжя через пішохідний міст, усім зустрічним роздавав цукерки, а потім ще й святкові пакунки дітям на площі.

Далі маршрут казкового десанту проліг через набережну на пл. Поштову і аж до дитячої лікарні, де маленькі пацієнти теж чекали на дарунки від Миколая. Зрештою дядьки в червоних шапках повантажилися у по-зимовому прикрашений “Урал” (замість справ-жнього снігу його довелося декорувати штучним) і поїхали вулицями Ужгорода вітати городян.

Загалом того дня за допомогою малих Миколайчиків вони роздали з півтонни цукерок, якими їх забезпечили міська рада й ГО “Панонія”.

Але повернімося на пл. Театральну. Окрасою свята, звісно, стала ялинка. Власне вона складалася з 56 малих вічнозелених хвойних (виключно із санітарних рубок), котрі закріпили на 14-метровій металевій конструкції, і вийшло гарне пишне новорічне дерево. Вищого, кажуть в управлінні архітектури, і не треба, бо воно не вписалося б у історичну забудову площі. Міському бюджету така ялинка-конструктор обійшлася в 15 тис. гривень, що значно дешевше, ніж потягнула б звичайна велика з урахуванням необхідної для її встановлення техніки. Скажімо, область на свою витратила 50 тис. грн..

І ось коли під голосні крики дітвори ця пишна красуня засяяла двома з половиною тисячами малих та шістьма стами великих ліхтариків — настала кульмінація свята. Хоча насправді воно тільки розпочалося. Адже попереду — Новий рік і Різдво.

• • •

Чарівне свято до Дня Святого Миколая для талановитих юних ужгородців провели працівники міського центру дозвілля управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради за підтримки членів Народної партії Володимира Химинця та Івана Ванджурака. У конкурсі “Намалюй іграшку для міста” брали участь 20 учнів школи мистецтв, котрі протягом тижня старанно розмальовували кульки, які прикрашатимуть центральну ужгородську ялинку на пл. Театральній упродовж Новорічних та Різдвяних свят. Журі довго вагалося щодо переможця конкурсу, адже всі автори заслуговували на головний приз – МР3-плеєр. Переможцем конкурсу став Антон Гладчук. Усі інші учасники були нагороджені солодкими подарунками. Як зазначила Наталія Пацкан, організатор акції, “ми не намагалися зробити конкурс, а хотілося влаштувати свято. І, на нашу думку, це нам удалося”. Отже, залишається привітати переможця і подякувати всім учасникам цього свята.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS