Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 4 (364) ЗАКАРПАТТЯ У СОБОРНІЙ УКРАЇНІ

22 січня збігаються дві знаменні дати — День Соборності України, День Злуки (з 1919 р.), та День утворення Закарпатської області (1946 р.). З цієї нагоди сьогодні в Ужгороді проводяться урочисті збори громадськості за участю депутатів усіх рівнів, делегатів Першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України, колишніх керівників області, представників громадських та церковних організацій.

Соборність, консолідація усіх земель, країв є неодмінною запорукою успішного розвитку будь-якої держави. Але особливо актуальна вона для України, чиї терени віками були розділені між різними сусідами й остаточно об’єдналися тільки в середині ХХ століття. Соборність України передбачає формування єдності української нації, задоволення етнічних потреб інших національностей і зміцнення на цій базі міжнаціонального порозуміння, забезпечення соціальної злагоди. Іншими аспектами соборності є забезпечення цілісності державної території, зважена регіональна політика, толерантне ставлення держави і суспільства до всіх законно діючих партій, громадських і конфесійних організацій. Важливою запорукою соборності є виховання у наших людей цивілізованої, правової, демократичної, політичної й громадянської культури, патріотичних почуттів, доброзичливості та поваги до всіх співгромадян.

Входження нашого краю до складу України й утворення Закарпатської області стало одним із важливих проявів соборницьких тенденцій історії. Соборні настрої на Закарпатті завжди були сильними. За день до прийняття Акта Злуки у Києві суголосна подія відбулася в Хусті. 21 січня 1919 р. 420 представників з усіх куточків Закарпаття проголосувало там за возз’єднання краю у соборній Україні. 26 листопада 1944 р. аналогічне рішення було прийнято вже на з’їзді в Мукачеві. Ще одним традиційним центром поборницьких настроїв завжди був Ужгород.

Упродовж останніх 60 років краєві вдалося значно підняти свій економічний і культурний потенціал завдяки співпраці з іншими регіонами. Працьовиті ж закарпатці проявили себе з найкращого боку в усіх інших областях України. Наш край потребує багато видів сировини і промислової продукції з інших регіонів, сам же забезпечує усіх громадян України якісним відпочинком на своїх туристично-рекреаційних об’єктах. За нових умов ця співпраця має набувати з кожним роком усе нових обрисів. Нещодавно Закарпаття приймало на відпочинок дітей з Луганщини, Криму, інших східних областей. Це один з конкретних проявів соборності України, один з багатьох численних внесків області і зокрема Ужгорода в її зміцнення.

Соборниками не народжуються, ними стають у процесі пізнання величезного різноманіття України, неповторності наших країв. Кожна людина йде до цього своїм шляхом. Нинішня дата — ще одна добра нагода замислитися над складнощами рідної історії, шляхами розбудови достойного майбутнього.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS