Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 49 (515) Сесія. За списання боргу “Уж-тепла” в ДК “Газ України” вимагають “відкат”

Сенсаційну заяву зробив на 55 пленарному засіданні IV сесії Ужгородської міськради мер Сергій Ратушняк, щойно повернувшись зі столиці: аби списати згідно з існуючою постановою Кабміну заборгованість у розмірі 8 млн. грн. з нашого КП “Уж-тепло” (котрому населення винне 9 млн.), від його керівника в ДК “Газ України” попросили “відкат” у розмірі 400 тис. гривень готівкою. При цьому, виявляється, Мукачево давно отримало ліміти на блакитне паливо, маючи 12 млн. грн. заборгованості!

На сесії був присутній представник “Закарпатгазу”, і всі претензії посипалися на нього. Звісно, пояснити такий різний підхід до Ужгорода й Мукачева він не міг, та й реально це поза межами його компетенції. Зате звинувачення у зволіканні з подачею газу автономним котельням, переведеним на баланс міського управління освіти, виявилися за адресою.

Ураховуючи, що йде масована інформаційна атака, спрямована на дискредитацію ужгородської влади, формування думки, буцімто керівництво нічого не робить для вирішення проблем опалення шкіл і садків, депутати запропонували офіційно від імені міськради поінформувати всіх про реальний стан речей. Аналогії з Алчевськом, що проводилися на телебаченні, абсолютно некоректні: за офіційною статистикою, понад 70% ужгородських квартир обігріваються індивідуально, а значить, їхні мешканці не мерзнуть. Ще певний відсоток городян робить те саме нелегально, а в решти за рахунок прогрітих сусідами стін температура тримається в межах 13—14о. Ужгород має програму виходу з хронічної проблеми боргів населення та, відповідно, холодних шкіл і садків — це перехід бюджетної сфери на автономне опалення. Але на її остаточну реалізацію потрібен ще хоча б рік, адже попередники чинного мера енергоощадні технології за пріоритет не мали. “Тим часом нам, замість підтримати і ставити в приклад усій Україні, заважають працювати, — констатує Сергій Ратушняк. — Я про це прямо заявив на засіданні Кабміну”. Ужгородські депутати переконані: треба відкрито назвати прізвища людей, котрі стоять за цими процесами. Відтак з’явилася заява, яка в ужгородському “холодоморі” звинувачує сімейство Балог, а “Закарпатгазу” за “недружні” дії обіцяє відключення води й каналізації. Також запропоновано замість “Закарпатгазу” створити “Ужгородгаз”: той, мовляв, дійсно працюватиме на благо міста. До речі, за доволі різку заяву про організований Балогами геноцид Ужгорода проголосувало 45 депутатів із 47 присутніх.(Текст заяви надрукуємо в наступному номері газети).

Попри гарячі газово-теплові пристрасті, на цьому засіданні встигли прийняти і зміни до бюджету міста на 2008 рік (розподілили 532 800 грн., зокрема 20 тис. пішло на капремонт у ДНЗ № 42, понад 50 тис. — капремонт житла, 200 тис. — систем опалення, 90 тис. — на заміну дорожніх знаків тощо). Також було утворено експертний комітет з питань системного планування, реформ та моніторингу Стратегії розвитку міста й вирішено готуватися до проведення 46-х Міжнародних дитячих олімпійських ігор 2012 року в Ужгороді, оскільки нещодавно подали відповідну заявку. Насамкінець депутати затвердили зміст і форму бюлетеня для проведення місцевого референдуму 7 грудня.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS