Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 3 (363) КРАЇНУ ОБ’ЄДНАЮТЬ ДІТИ, ВВАЖАЮТЬ ОРГАНІЗАТОРИ ПРОЕКТІВ

Закарпаттям три дні мандрували діти, котрі приїхали подивитися на наші звичаї святкування Різдва з Луганщини, Донеччини, Харківщини, Херсонщини за проектом “Схід-Захід разом” та Автономної Республіки Крим, де здіснюється проект, започаткований дитячою організацією “Мелевше”. Метою проектів є об’єднання маленьких українців із різних кінців держави. Закарпаття стало одним з трьох регіонів, де діти мали змогу ознайомити своїх однолітків зі звичаями та історією свого краю.

Створення цих проектів стало актуальним минулого року, коли під час Помаранчевої революції в країні гостро постала проблема ворожнечі між різними регіонами держави. Розкольницькі настрої тоді найбільше панували саме на Сході України та в Криму, тому було вирішено піти наперекір міжетнічній ворожнечі і відвезти групу дітей до Західної України, аби там відсвяткувати Різдво. Насправді і Львівщина, де побували діти, і Закарпаття вразили маленьких гостей своїми гостинністю та привітністю. Діти з географічно протилежних областей України швидко знайшли спільну мову.

Закарпаття дуже сподобалося дітлахам, особливо екскурсії на словацько-український кордон, де їм показали, як прикордонники з допомогою собак виявляють контрабандні вантажі, та відвідини ужгородських музеїв. Особливо цікаво було їм зайти в справжнісіньку закарпатську хатинку, поринути в минуле, оглянувши старовинні предмети побуту. Більшість із екскурсантів привезе додому гарні сувеніри, що нагадуватимуть їм про перебування в чарівному краї. “Ще ніколи ми не проводили Різдво так цікаво і ніколи не зустрічали таких добрих людей, як закарпатці” — ці слова найчастіше звучали в розповідях дітей.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS