Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 41 (507) Ужгородський соціальний захист оновлюється

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку в приміщенні управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради відбулася робоча зустріч заступника начальника управління, начальника відділу соціальних допомог Дмитра Свирида та заступника начальника управління Костянтина Яворського із журналістами. Як правило, напередодні цього свята керівні особи управління підбивають підсумки, планують свою роботу на перспективу та намагаються через пресу донести до ужгородців зміни й нововведення в соціальних законах.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Що стосується саме проведення Міжнародного дня людей похилого віку, то міський голова Сергій Ратушняк уже підписав відповідне розпорядження, згідно з яким затверджено план заходів. Перша його частина — це, так би мовити, традиційні заходи напередодні свята. Управління рекомендує всім керівникам підприємств, організацій та установ міста провести зустрічі зі своїми колишніми працівниками — ветеранами війни, військової служби та праці; керівникам усіх навчальних закладів міста організувати тематичні вечори за участю ветеранів із метою виховання молоді за кращими традиціями старшого покоління. До речі, з міського бюджету виділено кошти для закупівлі продуктових наборів для мешканців міста, які не можуть самостійно пересуватися.

Друга частина плану є новаторською. 1 жовтня управління праці та соціального захисту населення за домовленістю з керівниками всіх релігійних конфесій планує провести молитву за здоров’я людей похилого віку; разом з ужгородськими перевізниками забезпечити безкоштовний проїзд у міському транспорті для всіх ветеранів у період з 10 до 15 години. Управління також запропонувало керівникам великих торгових центрів міста провести благодійну акцію з вручення подарункових продуктових наборів усім людям похилого віку при виході із супермаркету в період з 11 до 12 години (поки що на пропозицію пристало лише два з них).

Слід звернути й увагу на урочистості, які проходитимуть у територіальному центрі обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Ужгорода. А це — мистецька виставка, концерт, святковий обід та подарунки підопічним.

Перед початком опалювального сезону завжди актуальне й питання субсидій. Зокрема активізується підготовка відділу соцдопомог до прийому громадян. До речі, за підтримки Світового банку в Ужгороді скоро розпочнеться впровадження 1-го етапу загальнодержавної програми з удосконалення системи соціальних допомог України, на яку банк наразі виділив 371 тис. грн. (окрім того, близько 400 тисяч своїм рішенням виділила Ужгородська міська рада). У першу чергу це будуть роботи з облаштування 1-го поверху будівлі, приміщень для цивілізованого прийому громадян, туалетів, пандусів для інвалідів тощо. Найближчим часом запрацює й окреме приміщення, де знаходитиметься координатор управління, котрий допомагатиме відвідувачам правильно заповнити заяви, проконсультує стосовно документів чи довідок, що, в свою чергу, значно спростить роботу безпосередньо спеціаліста. До того ж в управлінні буде запроваджено “плаваючий” графік роботи, і таким чином питання перерви на обід буде закрито, що забезпечить нормальне функціонування та високий рівень прийому громадян. Що ж стосується відсотків субсидій, то вони наразі не змінилися: 20 — для працюючих осіб та 15 — для пенсіонерів.

Журналістам також репрезентували інформаційний довідник Костянтина Яворського “Соціальні питання для тих, хто має право на пільги чи потребує допомоги”, в якому узагальнено та систематизовано в доступній та стислій формі відомості про злободенні соціальні питання. У ньому читачі знайдуть для себе докладну інформацію про пільги для різних категорій громадян; основні види допомог; перелік соціальних установ та громадських організацій тощо. Цей довідник може бути корисним як для фахівців соціальної сфери, так і для тих, хто має право на пільги або ж потребує соціальної допомоги.

В управління попереду — вирішення ще багатьох важливих питань, адже соціальний захист людей залишається предметом посиленої уваги та щоденної роботи ужгородської влади.

Довідка:

В Ужгороді мешкає понад 27 тисяч осіб похилого віку. Із них (за основними категоріями) — 547 інвалідів війни та 5330 інвалідів по загальному захворюванню; 1754 ветеранів війни та 1005 учасників бойових дій; 8385 ветеранів праці та 949 ветеранів військової служби; 990 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 10690 дітей війни.

Матеріальну допомогу надано 780 малозабезпеченим громадянам на суму 176,0 тис. грн., у тому числі за рахунок міського бюджету — 543 особам на суму 112,4 тис. грн.

Виплачена щорічна одноразова грошова допомога до Дня Перемоги 3405 ветеранам війни на суму 744,4 тис. грн.

Натуральну допомогу отримали 9256 осіб на суму 146,9 тис. грн., у тому числі за рахунок міського бюджету — 1110 осіб на суму 43,4 тис. грн.

Оздоровлено в санаторіях області та за її межами 143 людей на суму 277,2 тис. грн. Забезпечено медикаментами 12257 осіб на суму 261,4 тис. грн.

У місті нараховується 152 об’єкти громадської інфраструктури, які обладнані спеціальними пристосуваннями для безперешкодного доступу до них людей із обмеженими можливостями. У 2008 році побудовано 28 пандусів за рахунок підприємств та організацій.

Територіальний центр обслуговування одиноких громадян похилого віку надав послуг у тимчасовому відділенні 155 особам, а в реабілітаційному — 414.

У соціальній службі перебуває на обліку 1247 одиноких громадян похилого віку, з яких 316 обслуговуються вдома.

За 8 місяців 2008 року 1149 сім’ям призначено субсидій на відшкодування витрат за житлово-комунальні послуги на суму 2216,3 тис. грн. Соціальну допомогу отримали 8616 сімей на суму 20145,8 тис. грн., а одноразових допомог при народженні дитини призначено 2236 особам на суму 10037,9 тис. грн.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS