Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 41 (507) Рейдерство по-баранинськи

Минулої п’ятниці багатостраждальна Баранинська сільрада, голові якої ось уже 2,5 року не дають нормально працювати, була захоплена сторонніми особами, котрі прийшли туди у супроводі представників райвідділу міліції та виконавчої служби. З цього приводу Павло Чучка-молодший (той самий сільський голова), голова правління Агентства місцевого розвитку та інформаційних ресурсів “Європоліс” Олег Лукша і депутат Баранинської сільради Марія Граб дали прес-конференцію для журналістів у “Новому Закарпатті”.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Щоб читач зрозумів суть проблеми, доведеться зробити невеличкий екскурс у недалеку історію. Після виборів 2006 р. головою Баранинської сільради обрали Павла Чучку, але більшість у раді сформували прихильники колишнього голови та люди, близькі до екс-нардепа О. Ледиди. Із самого початку ця більшість заблокувала роботу органу місцевого самоврядування і поставила собі за мету усунути з посади законного голову. Оскільки іншими шляхами це зробити не вдалося, одного чудового дня поза регламентом зібралися в школі й незаконно прийняли потрібне їм рішення, ще й постановили забрати від П. Чучки печатку. Рішення цих зборів Ужгородський міськрайонний суд не визнав, проте зацікавлені особи подали апеляцію у Львів, де справу розглянули без представників чинного сільського голови, і вже в березні цього року “більшовики” отримали замовне рішення про передачу печатки Чучкою. Власне саме воно стало підставою для подій минулої п’ятниці з “рейдерською атакою” на сільраду Баранинців. І хоч приміщення самозванці захопили, півбагажника документації кудись вивезли, але отримати печатку їм усе-таки не вдалося. Павло Чучка приніс її на прес-конференцію як знак того, що влада ще в його руках, і він разом із громадою її відстоїть. Люди, до речі, цього понеділка таки повернули собі сільраду, зрізавши повішений сторонніми особами замок. Вони збираються день і ніч чергувати там, щоб не допустити в кабінет тих, кого громада на керування не уповноважувала.

Утім саботаж і бездіяльність “більшовиків” не залишилися непокараними. Ще 13 липня 2008 року вперше в Україні сільська громада відкликала п’ятьох горе-депутатів. Із 702 виборців їх підтримали всього 6 чоловік. Отже, 2 листопада у Баранинській сільраді будуть довибори і замість керованих, за словами П. Чучки, екс-нардепом О. Ледидою депутатів обиратимуть інших.

Першопричиною затяжного конфлікту Павло Павлович називає боротьбу за землю. Вона для тих, хто нині так хоче захопити у свої руки печатку (а ще більше для того, хто за ними стоїть), — джерело величезних прибутків у вигляді хабарів за земельні ділянки. Нинішній же голова не дає розбазарювати земельні ресурси, хоче використовувати їх на загальне благо. До речі, незважаючи на постійні перешкоди, розповідає голова бюджетної комісії Баранинської сільради Марія Граб, законній сільській владі багато чого вдалося зробити. Наприклад, створити сільську футбольну дитячу команду, на місці смітника зробити футбольне поле зі штучним покриттям (як тільки ділянку привели до порядку — за неї відразу почалася боротьба), в освітніх закладах 4-х сіл сільради провели ремонт, організували фестиваль словацької пісні в Баранинцях, футбольне свято “М’ячем по шприцу”, випускають кольорову сільську газету тощо. Все це — за бюджетні та спонсорські кошти. Люди бачать, хто дбає про них, а хто — про власну вигоду, тому підтримують Павла Чучку. Свою позицію вони висловили у вівторок на Баранинському майдані, основне питання якого — “Як нам позбутися банди?”.

До речі, коли пані Марія розповідала про психологічний тиск, який купка людей чинить на них, стало моторошно: в ставку одного з прихильників чинного голови отруїли всю рибу, в іншого — собаку, а в Марії Граб вимазали двері будинку кров’ю її убитого спаніеля, відрізану голову котрого виклали на порозі…

Олег Лукша, виступаючи, дещо узагальнив ситуацію. Він каже, що не тільки Баранинська сільська рада не може нормально працювати через порушення прав громади — за останній рік до Закарпатського РВ АМУ надійшло чимало подібних скарг. Грубі утиски, втручання у діяльність рад окремих посадових осіб районної й обласної влади, прийняття рай- та облрадами рішень, які шкодять інтересам громад, — не рідкість. На жаль, у хід ідуть формально законні або взагалі незаконні методи від відкриття надуманих кримінальних справ та прокурорських приписів і протестів до відкритого фізичного тиску з невиправданим використанням силових структур. До цього процесу залучається все ширше коло держструктур — міліція, прокуратура, суди, управління охорони навколишнього середовища, екологічна інспекція, СЕС, КРУ тощо. А на додачу — ЗМІ. Своє ставлення до всього цього виконавча дирекція Закарпатського регіонального відділення АМУ виклала у відповідній заяві і планує розглянути це питання на IV Муніципальному форумі, що відбудеться на початку жовтня.

Насамкінець О. Лукша сказав: “Указом Президента Ющенка наприкінці вересня в Україні проводиться Європейський тижень місцевої демократії. Дивно, звичайно, що демократії відведено всього тиждень, але в Баранинцях і його немає”.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS