Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 40 (506) До Дня Ужгорода депутати визначилися з почесними громадянами міста

Традиційно першої неділі жовтня відзначається День міста, а напередодні обирають Почесних громадян Ужгорода та претендентів на здобуття лауреата “Почесної відзнаки Ужгородської міської ради”. Саме цим депутати займалися у п’ятницю на 50-му пленарному засіданні ІV сесії V скликання.

Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”

Цього року на звання Почесного громадянина подали 10 кандидатур. Серед них були і чиновники при владі, але Сергій Ратушняк сказав, що за таких не голосуватиме, і запропонував обмежитися трьома номінантами. Мовляв, тоді це звання матиме вагу і не уподібниться “генералам від Ющенка” (наш Президент за останні півроку збільшив кількість останніх на 80). Голосування вперше вирішили зробити таємним і найдостойніших визначити за рейтингом. Роздруківки з кандидатами роздали депутатам, і кожен позначив до трьох прізвищ. У підсумку найбільше голосів отримав колишній голова виконкому Ужгородської міськради Микола Руснак, на другому місці — народна артистка України, солістка заслуженого Закарпатського народного хору Клара Попович-Лабик, а на третьому — художник, заслужений майстер народної творчості України, голова Закарпатського об’єднання майстрів народного мистецтва та самодіяльних художників Закарпаття Михайло Баник. Саме вони і стали почесними громадянами Ужгорода-2008, а як бонус отримали від міста стовідсоткову пільгу на житлово-комунальні послуги та право безкоштовного проїзду в нашому громадському транспорті.

Претендентів на звання лауреата “Почесної відзнаки Ужгородської міської ради” у численних номінаціях, звісно, було набагато більше, але не всі пройшли іспит голосуванням (цього разу — відкритим). Перелік лауреатів газета “Ужгород” надрукує в одному з найближчих номерів.

Цікаво, що цьогоріч уперше ввели (за пропозицією одного з депутатів) номінацію “антидрузів міста”. Ними визнано І. Балогу, О. Стратюка та А. Погорєлова.

Крім передсвяткових питань, на порядку денному були і звичайні робочі. Так, жвавіше пішов процес створення ОСББ, ми поступово відходимо від ЖРЕРів і наближаємося до європейської практики особистої відповідальності за багатоповерхівки, в яких живемо. Цієї п’ятниці дозвіл на створення будинкових комітетів отримали мешканці будинків на вул. Коритнянській, 8, Можайського, 9, Шумній, 24.

Було заслухано звіт про виконання бюджету міста за І півріччя 2008 року, внесено зміни до бюджету-2008 та відповідно до Програми економічного і соціального розвитку Ужгорода. Зокрема 75 тис. грн. внесено у статутний фонд КП “Парк культури та відпочинку Боздоський”, 60 тис. грн. — КП “Уж”, на закінчення робіт щодо теплопостачання будівлі АГК УжНУ по пров. Замкові сходи — 30 тис. грн., реконструкцію опалення та водопровідно-каналізаційної системи гінекологічного корпусу МПЦ — 350 тис. грн., реконструкцію теплових вузлів будівель міської лікарні, поліклініки та перинатального центру — 460 тис. грн. Усе це — за рахунок збільшення планового обсягу доходів спеціального фонду бюджету розвитку в частині надходжень від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення. До речі, щоб і надалі поповнювати бюджет, відразу затвердили і перелік ділянок, які підлягають продажу через аукціон. Не забули й про малозабезпечених громадян — їм надали грошову допомогу.

У відповідь на прохання КП “Міськсвітло” депутати дозволили цьому підприємству взяти кредит у розмірі 400 тис. грн. для закупки телескопічного автопідйомника та 370 світильників ЖКУ (це ж майно буде передано в заставу як забезпечення кредитного договору). Нове обладнання має допомогти “Міськсвітлу” в реконструкції, капітальному та поточному ремонті й обслуговуванні мереж вуличного освітлення.

Уже майже традиційними на сесіях міськради стали протести прокурора, і так само традиційно їх відхиляють. Нинішнє засідання не стало винятком. Перший протест був на рішення 2002 року (ще в 1990 р. ужгородець отримав на Шахті земельну ділянку, в 1994-му він помер, так і не оформивши документи на неї. Родичі теж не зробили цього і зовсім не використовували ділянку, отож у 2002-му її цілком законно забрали у власність міста). Другий протест стосувався блокування коліс, і з обома присутні не погодилися. При тому “Медпарк-України” вирішили дати протокольне доручення зробити грамотну дорожню розмітку на пл. Ш. Петефі, де зараз важко проїхати, і передбачити місця для пільгового паркування інвалідів.

Насамкінець депутати розглянули ряд звернень від освітян та інших організацій, виділили 32 тис. грн. дезінфекційній станції на профілактику лептоспірозу й боротьбу з гризунами, підтримали збереження пожежного підрозділу в Ужгороді. А під завісу засідання міський голова запропонував депутатам шукати багатодітні сім’ї (5 і більше дітей віком до 18 років), аби першочергово виділити їм земельні ділянки.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS