Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 32 (498) 4 додаткові мільйони на енергоносії — результат їх здорожчання

У минулому номері газети ми повідомляли, що на оствнній сесії Ужгородської міськради розподілялися кошти, котрі надійшли до міського бюджету як перевиконання плану І півріччя.

З -понад 4,5 млн. грн. чотири довелося спрямувати на енергоносії. Наші читачі цікавляться, чому так багато, адже влада постійно декларує, що боргів за комунальні послуги міські бюджетні організації не мають. Ми, у свою чергу, переадресували це запитання начальнику фінуправління Тетяні Метеньканич.

“Дійсно, вперше за останні 10 років міська рада вступила у новий рік, ні копійки не боргуючи комунальним підприємствам за послуги, надані нашим бюджетним закладам, — каже Тетяна Іванівна. — 4 мільйони, додатково виділені на сплату за енергоносії, — це не “хвости”, а кошти для опалювального сезону, що почнеться восени. Для попереднього ми вже виділяли цьогоріч 1,5 млн. грн. і ще стільки ж отримали як субвенцію з Державного бюджету. Слід розуміти, що бюджетна інфраструктура у нас розвинута, тільки освітніх закладів 52, а ще ж медичні, культурні, освітлення вулиць тощо. До того ж вартість газу, електрики для бюджетних закладів набагато вища, ніж для населення, і на електрику, наприклад, зростає мало не щомісяця. А при формуванні бюджету цього не врахуєш — у нас є формульний розрахунок, у який закладаються певні сталі цифри. Фінансування можна збільшувати за результатами І півріччя, якщо перевиконання бюджету є не меншим 5%. У першу чергу, звичайно, беруться до уваги захищені статті, як-от енергоносії та зарплати, і те, що ми могли використати на житловий фонд, реконструкцію, ремонти, іде на них. Бо державою не передбачено ні подорожчання енергоносіїв, ні підвищення зарплат — уточнення до Держбюджету так і не внесені, хоча ми дуже сподівалися на додаткові кошти. До речі, додаткових 4 млн. грн. теж може не вистачити, якщо зросте вартість газу.”

Також Тетяна Іванівна повідомила, що раз Держбюджет не було відкориговано, то й третій етап єдиної тарифної сітки для бюджетників не запровадять, а значить, лікарі та вчителі недоотримають підвищену зарплатню. Сумно.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS