Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 32 (498) Плани. Область обіцяє Ужгороду сміттєпереробний завод?

200 млн. доларів інвестицій планує залучити Закарпаття за допомогою 7 розроблених інфраструктурних проектів. Про це в понеділок, 21 липня, на презентації повідомив заступник голови Закарпатської облдержадміністрації В. Гоблик.

Зокрема, серед згаданих проектів оберуть два, котрі й будуть незабаром представлятись у Києві. У їхньому розгляді братимуть участь представники Міністерства економіки, Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку тощо.

Так, для Ужгорода за допомогою пропонованих проектів планують побудувати сміттєпереробний комплекс. Учасники презентації зазначили, що для обласного центру проблема поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) є гострою та невирішеною. Проект направлений передусім на вирішення питання експлуатації полігону ТПВ, що нині є основним джерелом забруднення довкілля та погіршення стану здоров’я мешканців району. Подібний проект на розгляд аудиторії подав Виноградівський район. Крім того, в Ужгороді існує проблема, очищення стічних вод, а тому інший проект стосувався реконструкції каналізаційних очисних споруд міста з доведенням потужності до 100 кубічних метрів за добу.

У Берегові за допомогою інвестицій планують реконструювати каналізаційно-очисні споруди в урочищі “Чизай”. У Рахівському районі передбачається перевести будівлі м. Рахова на електроопалення і таким чином забезпечити рахівчан стабільною дешевою електроенергією для опалення оселі та приготування їжі. На Іршавщині планують побудувати рекреаційний комплекс поблизу р. Бронька, в якому, за підрахунками авторів проекту, зможуть оздоровлюватися 6 тис. осіб щороку.

У Мукачеві на базі колишнього військового аеродрому пропонують створити міжнародний аеропорт європейського рівня “Мукачево”. Автори проекту зауважили, що діючий в Ужгороді аеропорт обмежений у технічних можливостях, а українські літаки змушені залітати на 25—30 км на територію Словаччини, аби розвернутися.

До слова, у розробці проектів відповідно до міжнародних стандартів допомагали експерти канадсько-українського проекту “Регіональне врядування та розвиток”, а М.Попадинець, його регіональний керівник у Закарпатській області, закликала присутніх подавати заявки на відбір малих проектів.

Надія ВИШНЕВСЬКА


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS