Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 32 (498) Компетентно. Про пенсії по-новому

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” з 1 липня ц.р. проведено перерахунок пенсій. Докладніше про нього розповідає Вікторія Максимів, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді — начальник відділу з призначення пенсій:

— Перерахунок з 1 липня здійснено насамперед особам, розмір пенсій за віком в котрих, згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, без урахування надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги, інших доплат, установлених законодавством, не досягає 544 гривень, — їм здійснюється доплата в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Пенсії за кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам та 20 — жінкам збільшуються на 1 відсоток основного розміру, але не більш ніж на 1% від 544 грн.

Підвищуються пенсії інвалідів, щодо яких установлено зв’язок із Чорнобильською катастрофою, інвалідів війни та інвалідів армії. Їхні розміри чітко прописані Постановою Кабміну, тож кожен пенсіонер цієї категорії, зателефонувавши до нашої громадської приймальні за номером: 61-72-67, зможе дізнатися про них.

Щодо осіб, котрі отримують пенсію за віком за неповного стажу, за інвалідністю та по втраті годувальника. Їм доплата до 544 грн. здійснюється в разі, коли розмір пенсійних виплат із урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, не досягає зазначеного розміру. Для отримувачів пенсії по втраті годувальника на 2-х непрацездатних членів сім’ї цей розмір становить 652,8 грн., на 3-х і більше — 816,0. Донараховані суми виплачуються за додатковими відомостями. Принагідно додам: відомості з не виплаченими в липні доплатами не повертаються до органів Пенсійного фонду, а залишаються у поштових відділеннях для виплати у серпні.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS