Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 39 (962) Ужгородським ОСББ І ЖБК виділили додаткові кошти для реалізації державної програми підтримки енергозбереження

Цього тижня відбулося перше пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради. На початку засідання депутати підтримали внесення змін до порядку денного, після чого приступили до розгляду питань. Спершу розглянули проект рішення про надання допомоги малозабезпеченим мешканцям міста. Фінансову допомогу нададуть двадцятьом ужгородцям – в основному на лікування і на вирішення соціально-побутових питань.

Потім на сесії міськради затвердили Програму додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2019 рік, метою якої є надання адресної матеріальної допомоги та інших послуг громадянам, котрі потребують соціальної підтримки. Фінансування передбачили в розмірі 3 мільйони 144 тисячі гривень.

Як ідеться у проекті рішення, на сьогодні в Ужгороді проживають понад 26 тисяч пенсіонерів, із яких близько 20 тисяч – особи похилого віку; 6395 осіб з інвалідністю всіх категорій, з них 480 дітей з інвалідністю, 474 особи з інвалідністю внаслідок війни, 11 осіб з інвалідністю без обох ніг, 88 осіб з інвалідністю І і ІІ груп із вадами зору, 62 особи з інвалідністю – «чорнобильці»; 2530 ветеранів війни, 5692 ветерани праці, 1166 ветеранів військової служби та внутрішніх справ, 689 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 1599 осіб перебувають на обліку для отримання санаторно-курортних путівок, 709 осіб – на обліку як одинокі малозабезпечені громадяни похилого віку, зокрема 143 особи обслуговуються вдома. Ця категорія населення найбільше потребує соціального захисту та надання їм матеріальної і натуральної допомоги. У Програмі йдеться і про підтримку внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції та інших соціально незахищених категорій осіб.

Далі депутати затвердили Програму підтримки діяльності інститутів громадянського суспільства міста соціального спрямування на 2019 рік. Першочерговим завданням Програми є підтримка громадських організацій міста Ужгорода. Основними напрямками діяльності в рамках Програми є проведення заходів щодо соціального захисту ветеранів, осіб з інвалідністю, дітей та малозабезпечених громадян похилого віку, осіб, що перебувають у складних життєвих обставинах; проведення оплати оренди приміщень та комунальних послуг підприємствам, які надають їх; організація та проведення «круглих столів» і навчально-інформаційних семінарів з питань соціального захисту; моніторинг доступності тих чи інших об’єктів; розвиток благодійної та волонтерської діяльності; надання методичної, консультативної й іншої допомоги інститутам громадянського суспільства та органам влади тощо.

На забезпечення цієї цільової Програми на 2019 рік передбачено виділити 200 тисяч гривень, зокрема:

131 тисячу гривень – на підтримку ужгородських громадських організацій соціального спрямування, що отримували фінансування впродовж 2016–2018 років і подали план заходів на 2019 рік: «Моя нова сім’я», «Союз Чорнобиль України» (Ужгород), Закарпатська обласна спілка ветеранів війн, Ужгородська ТО «УТОГ», Ужгородська ТПО «УТОС», Ужгородське міське товариство інвалідів праці та дитинства «Оптиміст», Ужгородське міське товариство учасників афганської війни, Ужгородська міська організація Товариства Червоного Хреста України, Ужгородське МВ Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору «Дивосвіт», Ужгородська міська організація ветеранів, Закарпатський обласний осередок Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату;

69 тисяч гривень – на підтримку двох громадських організацій міста Ужгорода соціального спрямування за результатами конкурсу.

На сесії затвердили і Програму фінансування видатків на житлово-комунальні послуги почесним громадянам міста Ужгорода на 2019 рік, передбачили на це 300 тисяч гривень. У місті на цей час проживає двадцять двоє громадян, удостоєних звання «Почесний громадянин міста Ужгорода». Програмою передбачено надання їм можливості безоплатного користування житлово-комунальними послугами.

Для надання дітям і молоді з вадами фізичного та розумового розвитку віком від народження до 25 років можливості активної участі в житті суспільства міська рада затвердила Програму діяльності медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя» на 2019 рік і передбачила фінансування в розмірі 1,9 мільйона гривень. Метою Програми є створення сприятливих умов, допомога дітям і молоді з обмеженими фізичними можливостями розвивати їхні здібності, побутові та соціальні вміння для найповнішої їх інтеграції в суспільстві, із застосуванням прогресивних методів навчання, медичної, фізичної, психологічної, професійної та соціальної реабілітації. Основне завдання Програми – фінансова підтримка медико-соціальної та психолого-педагогічної реабілітації осіб із вадами фізичного і розумового розвитку.

Нагадаємо, що медико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя» проводить свою діяльність в Ужгороді від жовтня 1999 року. Це благодійна неприбуткова недержавна організація, яка здійснює соціальний захист дітей з інвалідністю – з вадами опорно-рухового апарату, ментальними та мовними розладами, проводить їх соціально-педагогічну і медичну реабілітацію. На обліку «Дороги життя» перебуває 365 осіб з інвалідністю та вадами фізичного і розумового розвитку; 74 дітям надають послуги у відділенні раннього втручання; 45 дітей з вадами розвитку становлять постійний контингент Центру – їм проводять психологічну і логопедичну корекцію; 24 молоді особи з проблемами інтелектуального розвитку відвідують групу соціальної реабілітації людей з інвалідністю і денної зайнятості; 23 дітей задіяні у програмі інтеграції (шкільна освіта в ліцеї «Лідер» – ЗОШ № 20, у ЗОШ № 8) ; для 105 дітей непостійного контингенту проводиться курсова реабілітація в Центрі; 155 дітей задіяні в соціально-культурних програмах Центру.

На сесії Ужгородської міської ради підтримали збільшення коштів медичної субвенції у 2018 році з надання послуг охорони здоров’я населенню Чопа на суму 700 тисяч гривень. Затвердили й додаткову угоду до договору між Ужгородською і Чопською міськими радами про передачу коштів медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання послуг з охорони здоров’я населенню міста Чопа.

Також депутати додатково виділили 300 тисяч гривень для реалізації у місті програми державної підтримки енергозбереження. Ужгородська міська рада і надалі реалізовуватиме цю програму модернізації багатоквартирних будинків обласного центру та допомагатиме тим, хто прагне утеплити власну оселю. Нагадаємо: в Україні діє Програма відшкодування частини кредитних коштів, отриманих ОСББ та ЖБК на впровадження заходів із енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків. Вона передбачає відшкодування за рахунок міського бюджету частини суми кредитних коштів отриманих ОСББ (ЖБК) у банках на впровадження заходів із енергозбереження.

Потім на засіданні сесії затвердили Програму «Безпечне місто Ужгород на 2019–2022 роки». Загальний обсяг фінансування на наступні 4 роки передбачили в розмірі 10 мільйонів гривень.

Програма розрахована на встановлення камер відеоспостереження на життєво важливих об’єктах та об’єктах захисту і передбачає заходи, спрямовані на її розвиток та модернізацію. Метою є убезпечення об’єктів захисту і критично важливих об’єктів шляхом зниження ймовірності реалізації загроз природного, техногенного, криміногенного, терористичного й іншого характеру. Призначенням Програми є надання поточної інформації про стан об’єктів захисту службам органів місцевого самоврядування, територіальним органам виконавчої влади, органам внутрішніх справ, адміністраціям; забезпечення інформаційної взаємодії територіальних органів виконавчої влади, органів внутрішніх справ та адміністрацій об’єктів із масовим перебуванням людей і оперативних штабів при виконанні спільних завдань для убезпечення життєдіяльності населення. Відеоспостереження, як запорука громадського порядку, охорони об’єктів міської інфраструктури, безпеки дорожнього руху, здійснюється з передачею оперативної інформації та доступом до архіву відеоматеріалів Ужгородському ВП ГУНП України в Закарпатській області.

Депутати міської ради дали згоду на прийняття в комунальну власність квартири площею 39,35 кв. м за адресою: м. Ужгород, вул. Володимирська, 63е. Цим самим рішенням уповноважили міського голову на укладення від імені територіальної громади міста в особі Ужгородської міської ради договору дарування майна.

Також міські депутати підтримали зміну назв освітніх закладів Ужгорода і затвердили їхні статути. Зміна назв обумовлена Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту».

Вирішено змінити назви:

Дошкільний навчальний заклад № 1 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 1 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 2 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 2 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 6 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 6 «Сонечко» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 7 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 7 «Віночок» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 8 «Дзвіночок» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 8 «Дзвіночок» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 12 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 12 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 15 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 15 «Казка» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 16 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 16 «Зернятко» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 18 санаторного типу Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 18 санаторного типу Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 19 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 19 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 20 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 20 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 21 «Ластовічка» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 21 «Ластовічка» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 26 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 26 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 28 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 28 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 29 «Дивосвіт» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 29 «Дивосвіт» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 30 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 30 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 31 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 31 «Перлинка» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 33 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 33 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 36 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 36 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 38 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 38 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 39 комбінованого типу розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 39 «Журавлик» комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 40 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 40 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 42 «Джерельце» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 42 «Джерельце» загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Дошкільний навчальний заклад № 43 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Заклад дошкільної освіти № 43 загального розвитку Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Ужгородська загальноосвітня школа І–ІІ ступенів № 13 Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Ужгородська гімназія № 13 Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Ужгородська загальноосвітня школа І–ІІ ступенів № 14 Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Ужгородська гімназія № 14 Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 16 Ужгородської міської ради Закарпатської області – на Ужгородська гімназія № 16 Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Друге пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради заплановане на 30 жовтня.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS