Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 38 (961) Перевірки дотримання вимог законодавства про працю почнуться з понеділка

Інспектори праці департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради впродовж усього тижня попереджали роботодавців і найманих працівників про відповідальність за недотримання вимог законодавства про працю, насамперед щодо належного офіційного оформлення всіх працівників, сплати податків до бюджетів усіх рівнів. Від 8 жовтня почнуться перевірки дотримання вимог законодавства.

На початку робочого тижня у рейді взяли участь і заступник міського голови Олександр Білак та працівник відділу муніципальної інспекції з благоустрою.

Побували на кількох будівельних майданчиках – на вулицях Університетській, Золотистій, Юрія Гойди, також у магазинах у центрі міста. Роздавали буклети-пам’ятки, де перераховано основні моменти оформлення трудових відносин, про які не повинні забувати роботодавці, і зазначено про адміністративну та кримінальну відповідальність за недотримання вимог; і пам’ятки для найманих працівників – про те, що вони втрачають, якщо погоджуються на неофіційне працевлаштування.

Подекуди стикалися з відвертою ворожістю, десь люди заявляли, що просто випадково зайшли на будівництво чи на лічені хвилини підміняють подругу в магазині. Правда, дехто відразу підтверджував, що чітко дотримується законодавства. Скажімо, в одному з відділів торгового центру навіть показали договір про трудові відносини з продавцем, який розміщено в Куточку споживача.

Нагадаємо, що недавно Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поставив вимогу інтенсифікувати проведення перевірок стосовно сплати податків до бюджетів усіх рівнів, а також чіткого виконання законодавства про працю. 25-го вересня міський голова Богдан Андріїв провів нараду, на якій наголосив на необхідності об’єднання зусиль міської влади, фіскальної служби, інспекції праці для поліпшення контролю за оформленням найманих працівників, адже від цього залежить повнота сплати податків і, відповідно, наповнення місцевих бюджетів.

Що стосується перевірок, які будуть активізовані від 8 жовтня, то слід пам’ятати: відповідно до законодавства про працю, у 2018 році юридичні особи і фізичні особи – підприємці за фактичний допуск до роботи одного працівника без трудового договору мають сплатити 111 тисяч 690 гривень, додатково накладається штраф на керівника підприємства – від 8,5 тисячі гривень до 17 тисяч; а за недопущення інспектора до перевірки, яка проводиться з метою виявлення нелегальних працівників чи виплати зарплати «в конверті», працедавцеві загрожує штраф 372 тисячі 300 гривень.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS