Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 38 (961) Близько 40 мільйонів на капремонти будинків виділено з бюджету Ужгорода за останні роки

На початку цього тижня в Ужгородській міській раді відбулося перше організаційне засідання ради голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та органів самоорганізації населення.

Як уже повідомлялося, згідно з розпорядженням міського голови Богдана Андріїва від 30 липня 2018 року № 342, для представництва ОСББ у міськраді створена рада голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Рада є постійним консультативно-дорадчим органом при міському голові, функціонує з метою підтримки і сприяння розвитку ОСББ, ЖБК та органів самоорганізації населення в Ужгороді.

Богдан Андріїв нагадав присутнім на засіданні про те, що робить влада міста для підтримки ОСББ тощо; зазначив, що в межах фінансових можливостей міська рада надає допомогу ОСББ, ЖБК. Зокрема у 2016–2017 роках на капітальний ремонт житлових будинків із бюджету було виділено близько 40 мільйонів гривень, з яких понад 75% – на будинки ОСББ, ЖБК, БК. Ремонтні роботи проводились у 144 житлових будинках.

Цього року Програмою передбачено на такі роботи 6 мільйонів гривень, з яких бюджетом підтверджено поки що 3,7 мільйона гривень. На жаль, у поточному році є менші фінансові можливості. А звернень загалом щодо капремонту в житлових будинках – ще на 150 мільйонів гривень. За наявності коштів ці питання будуть поступово вирішувати, але необхідно розуміти всю складність ситуації. Проектом державного бюджету на 2019 рік передбачено значне зростання обсягів коштів (на понад 15 мільйонів гривень), які будуть вилучатися з місцевого бюджету до державного (реверсна дотація).

Міськрада здійснює відшкодування тіла кредиту ОСББ за програмою «Теплий дім», підтримуючи впровадження енергоефективних заходів. Минулого року відшкодовано кошти 11 ОСББ на суму близько 1 мільйона гривень, цьогоріч уже виділено 600 тисяч гривень для 12 ОСББ, є вже реєстри на відшкодування коштів ще для 6 ОСББ. Крім того, виготовляється технічна документація (інвентарні справи) на багатоквартирні будинки: торік на ці потреби виділили з міського бюджету 900 тисяч гривень, у поточному році вже спрямували 500 тисяч гривень.

На засіданні члени ради також обговорили: внесення змін до складу ради, з урахуванням попередніх пропозицій ОСББ; пропозиції до положення про раду голів ОСББ, ЖБК, БК. Запропонували збільшити кількісний склад ради – вирішили, що додатково включать ще п’ятьох голів ОСББ, тож загалом буде 25 членів ради. Узгодили й регламент роботи ради. Вирішено проводити такі зібрання щомісяця, кожної останньої п’ятниці.

До наступного засідання, за словами начальниці відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міського господарства Марини Куберки, потрібно підготувати повне положення про раду з урахуванням пропозицій від усіх ОСББ (загальна кількість їх в Ужгороді – 354), ЖБК (їх є 52), БК (їх 20).

На організаційному засіданні узгодили проблемні питання, які потрібно буде обговорити під час наступної зустрічі. Це насамперед стосується встановлення загальнобудинкових лічильників для обліку водопостачання в багатоквартирних будинках на виконання закону «Про житлово-комунальні послуги». Тому вирішили запросити представників «Водоканалу» для участі в роботі ради, а оскільки є нагальні питання і з енергетиками, – то й представників Ужгородського МРЕМу.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS