Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 38 (961) У міськраді обговорили питання осіннього призову

Першого жовтня в Україні стартувала осіння призовна кампанія, яка триватиме до 31 грудня. Цього тижня в Ужгородській міській раді відбулася нарада щодо виконання планового завдання з призову громадян на строкову військову службу.

Участь у зібранні взяли голова призовної комісії, заступник міського голови Олександр Білак, військовий комісар Ужгородського ОМВК Сергій Зубач, голова медичної комісії Ірина Ковач, представники Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, структурних підрозділів Ужгородської міської ради: охорони здоров’я, освіти, служби у справах дітей, оборонної мобілізаційної роботи і цивільного захисту населення.

Як ішлося на нараді, під час цьогорічного осіннього призову у військовому комісаріаті підлягають оповіщенню 1377 призовників, з яких близько ста мають проходити строкову службу. Наголошувалося, що наразі одна з головних проблем – неприбуття призовників у військкомат: при 100-відсотковому оповіщенні призовників до військкомату не прибуло 68% молодих людей.

Військовий комісар Ужгородського ОМВК підкреслив, що строковики у жодному разі не братимуть участі в бойових діях на Сході України. Новобранці проходитимуть службу в лавах Збройних сил України, Національної гвардії, Держприкордонслужби і Держслужби спеціального транспорту. Причому 92% таких строковиків проходять службу в межах області.

Відповідно до статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», за громадянами, які призвані на строкову військову службу, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток. Таким працівникам виплата грошового забезпечення здійснюється за кошти державного бюджету. Призовники, які проходитимуть строкову військову службу, отримають одноразову грошову винагороду в розмірі 3 тисячі 524 гривні та щомісяця близько 450 гривень.

Підлягають призову 20–27-річні молоді люди, тому 18–19-річні юнаки автоматично отримують відстрочку від призову на строкову військову службу до досягнення ними 20-річного віку. Але вони зобов’язані прибути до військкомату для проходження медкомісії. Разом із тим, якщо повістка з якихось причин не надійшла, юнаки, котрі підлягають призову, мають самостійно з’явитися до військкомату. Варто знати, що, відповідно до чинного законодавства, обмежень стосовно вручення повістки немає – її можуть вручити в будь-який час і в будь-якому місці.

«За невиконання громадянами військового обов’язку передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність», – зазначив Сергій Зубач. За неприбуття за викликом до військового комісаріату передбачено накладення штрафу в розмірі 5–7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо таке правопорушення скоєно повторно протягом року, то вдруге накладається штраф у розмірі 10–15 неоподатковуваних мінімумів. Найсуворіше покарання за неодноразове ухилення від строкової служби – обмеження волі строком до 3 років.

Відстрочку призовник може отримати за сімейними обставинами (непрацездатні батьки, неповнолітні брати чи сестри, дитина до трьох років, більше ніж двоє дітей чи вагітна дружина), за станом здоров’я (до 1 року), для здобуття освіти чи продовження професійної діяльності (це стосується вчителів, медиків, якщо вони працюють із повним завантаженням у сільській місцевості, голів сільських рад і священнослужителів). Слід зауважити, що в будь-якому разі відстрочка надається лише на певний термін і за наявності всіх необхідних документів.

Призовники можуть і повністю звільнятися від призову, вони передаються на облік військовозобов’язаних. Такі рішення ухвалює комісія через стан здоров’я, якщо людина визнана непридатною до військової служби чи виконала обов’язок служби в резерві упродовж двох контрактів. Це нова норма, відповідно до якої людина, що веде звичайний спосіб життя, укладає контракт на проходження служби у військовому резерві тої чи іншої частини і за викликом (найчастіше двічі на рік по два тижні) прибуває на навчальні збори. Не підлягають призову й особи, чиї близькі загинули чи отримали поранення під час проходження військової служби або навчань; особи, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; особи, які були засуджені до позбавлення волі; особи, що після закінчення вищого навчального закладу отримали звання офіцера запасу.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS