Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 38 (961) Капремонт набережної: немає жодних перепон для реалізації проекту

У середу в міській раді відбулася прес-конференція, на якій розповіли про засідання архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Ужгородської міськради, проведене 2 жовтня, про напрацьований із фахівцями додаток до проекту капітального ремонту набережної Незалежності в Ужгороді.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв повідомив, що на містобудівній раді розглянули пропозиції та зауваження громадськості, по кожному пункту завдання на проектування погодили коригування, внесли зміни до проекту завдання на капремонт, календарного графіка виконання робіт. Третього жовтня документ підписали директор департаменту міського господарства, головний архітектор міста і керівник підрядної організації.

Богдан Андріїв наголосив:

– Я мав уранці розмову з представниками громадськості. Уся інформація щодо капітального ремонту набережної Незалежності, а також копії документів (і власне проекту, і додатку до нього) оприлюднені на офіційному сайті Ужгородської міської ради, є всі необхідні погодження. Наразі немає жодних перепон для реалізації проекту. Підрядник готовий взяти на роботу представника громадськості, який має необхідний фаховий рівень, він зможе контролювати кожен етап виконання робіт. Як тільки виникатимуть якісь питання у процесі робіт, – будемо відразу обговорювати їх та спільно вирішувати. Так само ми готові «за круглим столом» обговорити, якими мають бути лавиці, урни, світильники тощо.

Ще раз наголошую: не йдеться про видалення жодного дерева! Стару дрібну чеську бруківку закріпимо, виявлену на проїжджій частині бруківку будемо вивчати. Але мусимо з’ясувати, і в яких роках її виклали, якої вона якості, і на якій частині від усієї площі набережної викладена, а для цього маємо розпочати роботи на проїжджій частині. Не можна втрачати час, бо почався осінньо-зимовий період, коли погода не особливо сприяє проведенню робіт.

Богдан Андріїв запевнив, що міська рада готова розробити програму, виділити фінансування, залучити громадських активістів, аби спільно працювати для включення району Малий Ґалаґов до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Головний архітектор міста Олег Боршовський детально розповів про засідання містобудівної ради; неодноразово в ході прес-конференції пояснював, що узгоджений додаток є невід’ємною частиною проекту капітального ремонту набережної; усі роботи проводитимуть поетапно, з фотофіксацією, з постійним звітуванням; до пішохідної (тротуарної) частини перейдуть тільки після робіт на проїжджій частині й остаточного коригування всіх нюансів.

Керівник товариства «КБК» Ігор Петрик зазначив, що тепер потрібно проводити холодне фрезерування (зняття) асфальту з проїжджої частини. За його словами, ці роботи ніяк не стосуватимуться лип, а в активістів зауваження, в основному, були щодо пішохідної зони. «Ми також проводимо додаткові вишукувальні роботи, будемо по метру знімати плитку, аби бачити, що під нею. Тому інформую громадськість: подекуди зніматимемо по метру плитки, але це не демонтаж», – акцентував Ігор Петрик.

Підсумовуючи, міський голова підкреслив, що вже враховано всі пропозиції активістів і фахівців стосовно змін до проекту. На підрядникові – повна юридична відповідальність за якість робіт, вартість матеріалів. Міська влада відкрита до діалогу, подальших узгоджень.

Затверджено проект капремонту набережної Незалежності, поданий від ГО «Інститут міста Ужгорода»

Цього вівторка на засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Ужгородської міської ради розглянули проект завдання на проектування капітального ремонту набережної Незалежності, який подала громадська організація «Інститут міста Ужгорода».

У засіданні взяли участь архітектори Петро Сарваш, Олександра Вдовіна, Олександр Шеба, Ігор Броді, Василь Гецко, Олена Стричик, Олег Боршовський, Владислав Ганзел, голова обласної організації Спілки художників України Борис Кузьма, голова Закарпатського РВ УСПП Олексій Кіндрат, начальник департаменту міського господарства Володимир Бабидорич, начальник відділу охорони культурної спадщини при департаменті культури ОДА Томаш Сопко. Були також присутні заступниця начальника управління містобудування та архітектури Валентина Квіт і директор підрядної організації «КБК» Ігор Петрик.

Щодо завдання на проектування доповів Петро Сарваш, далі завдання розглянули по кожному пункту окремо, відкоригували, внесли фахові правки та доповнення і схвалили кінцевий варіант, який рекомендували до затвердження департаменту міського господарства.

Наступного дня схвалений документ, із погодженням головного архітектора Ужгорода Олега Боршовського, затвердив начальник департаменту міського господарства Володимир Бабидорич, підписав керівник «КБК» Ігор Петрик, на підставі чого було укладено додаткову угоду стосовно проведення капремонту набережної Незалежності.

• • •

В Ужгородській міській раді обговорювали, якими саме мали б бути ліхтарі, лавиці, сміттєві урни на набережній Незалежності, де розпочався капітальний ремонт.

У дискусії взяли участь міський голова Богдан Андріїв, його заступники Ігор Фартушок та Василь Гомонай, головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський, начальник департаменту міського господарства Володимир Бабидорич, керівник ТОВ «КБК» Ігор Петрик, архітектор Ігор Бровді, скульптор, дизайнер Ігор Возницький.

Зійшлися на тому, що це мають бути максимально нейтральні та лаконічні взірці, які б відповідали естетиці функціоналізму, тобто тому періоду, коли будувалася набережна. До кінця понеділка підберуть кілька варіантів, які розглянуть на архітектурно-містобудівній раді при управлінні містобудування та архітектури Ужгородської міської та винесуть на обговорення ужгородцям.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS