Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 36 (959) Нові комфортні ужгородські автобуси вже у жовтні виїдуть на рейси

Перші два нові, великої пасажировмісності автобуси, які вже незабаром їздитимуть на двох маршрутах Ужгорода, всі зацікавлені могли оглянути на площі Народній минулої суботи.

Автобуси, закуплені за кошти міського бюджету для новоствореного комунального підприємства «Ужгородський муніципальний транспорт», виготовило Львівське ТОВ Спільне українсько-німецьке підприємство «ЕлектронТранс» за сучасними європейськими смарт-стандартами зручностей для пасажирів. Дизельні двигуни екологічного класу EURO 5 американської фірми Cummins вироблені у Великій Британії.

Загальна кількість місць – стоячих і сидячих – забезпечує перевезення 102 осіб. Під’їхавши до зупинки, водій може зупинитися максимально близько до бордюру і навіть до 8 сантиметрів опустити підлогу. Середні двері, біля яких позначка з візочками, – щоб комфортно було заходити з маленькими дітьми і людям з обмеженими руховими можливостями. Для них же є і кнопка для входу, розміщена нижче, ніж інші, і трап для заїзду та виїзду.

Водій може відчиняти всі троє дверей, а якщо пасажирів мало, вони можуть увійти і вийти, скориставшись сенсорною кнопкою, на яку потрібно натискати не одним, а чотирма пальцями.

У салоні – зручні крісла, окреме місце для людей з інвалідністю на візках, із відкидною площиною, яку можна зафіксувати ременем і спертися спиною. На кріслах, поруч із якими позначка, що це місця для літніх людей та людей з інвалідністю, є можливість підняти поручні.

Вогнегасник та інструменти, аби скористатися, в разі необхідності, аварійним виходом, – на видноті.

Про зупинки повідомлятиме рухомий рядок на електронному табло. Зручно, компактно облаштоване й місце для водія.

Комфортність нових автобусів оглянули і випробували, проїхавши з площі Народної через транспортний міст імені Масарика, біля готелю «Ужгород», транспортним колом і назад на Народну. Пасажирами були міський голова Богдан Андріїв, його заступник Ігор Фартушок, директор комунального підприємства «Ужгородський муніципальний транспорт» Віталій Готра, комерційний директор підприємства «ЕлектронТранс» Володимир Будзан, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв, журналісти, ужгородці, зокрема й з дітками.

Наступні три із закуплених автобусів ось-ось мають прибути до Ужгорода, а потім, за кілька днів – ще п’ять. Водії будуть проходити інструктаж, напрацьовуватимуть маршрути на вулицях міста, транспортні засоби пройдуть реєстрацію тощо. У рейси виїдуть за 2-3 тижні, у жовтні.

Комунальне підприємство виграло конкурс на перевезення маршрутами № 18 і № 20. Нагадаємо, маршрут № 18 – один із нових і так званих наскрізних: їздитиме з найбільш багатонаселеного Нового району Ужгорода – попри залізничний вокзал, вулицею Мукачівською, через площі Петефі та Корятовича на «БАМ».


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS