Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 35 (958) Як розвивається спорт в Ужгороді і чим живе міська ДЮСШ № 1

Нещодавно ми інформували про участь у 52-их Міжнародних дитячих іграх у Єрусалимі команди юних спортсменів з обласного центру Закарпаття. Майже два десятки учасників-ужгородців виступили в чотирьох видах спорту: плаванні, фехтуванні, тенісі та дзюдо.

Навіть першого дня змагань ми вже мали перемоги, що свідчить про до-брий рівень підготовки спортсменів. Зі Святої землі ужгородці привезли: «сріб-ло» – Олександра Лазаренко (фехтування); «бронзу» – дівоча команда з фехту-вання (Олександра Лазаренко, Анастасія Голич, Олена-Ганна Синиця); «брон-зу» – Юрій Поляк (дзюдо, 45 кг); «бронзу» – Роман-Андрій Міцода (дзюдо, +81 кг).

Члени команди – учасниці міжнародних змагань є вихованцями ДЮСШ № 1 міста Ужгорода. З її директором Анатолієм Коломойцем ми поспілкували-ся про умови тренування юних містян, а також про спортивні перспективи об-ласного центру.

«На 52-і ігри ми відібрали найкращих юних атлетів для виступів у дзю-до, фехтуванні, плаванні та великому тенісі. Ми здобували медалі і раніше, але – щоб у двох видах спорту одразу… Це успіх! У конкретних змаганнях брали участь юні спортсмени з 66 міст усього світу, тож, вважаю, ми вдало виступи-ли», – ділиться думками Анатолій Коломоєць.

Директор спортивної школи розповідає, що ужгородці беруть участь у змаганнях ще з 1988 року. Поїздки на змагання він вважає корисними й пізна-вальними для дітей, адже юні спортсмени з тренерами, окрім власне змагань, часто мають екскурсії містами, куди приїжджають. Так і цього разу – після зма-гань команда відвідала Старе місто Давида, пройшла Хресною дорогою Ісуса, побувала у Храмі Гробу Господнього, на Мертвому морі, на річці Йордані.

Що стосується діяльності ДЮСШ № 1, то тут культивують шість видів спорту: дзюдо, мотоспорт, легку атлетику, плавання, футбол і фехтування. Те-пер у різних групах тренується понад шістсот дітей. Мінімальний вік зараху-вання до школи – шість-сім років, і – аж до повноліття.

«Маємо як початкові групи, так і групи вищої майстерності, де є чемпіо-ни України. Серед відомих вихованців нашої ДЮСШ: Анатолій Герей – майс-тер спорту міжнародного класу з фехтування на шпагах, четверте місце на Олімпіаді 2016 року, срібний призер чемпіонату світу; Дарія Варфоломеєва – майстер спорту з фехтування, призерка чемпіонату світу серед юніорів у ко-манді; Яна Шован – дзюдо, призерка чемпіонату України серед дівчат…» – пе-релічує пан Анатолій. Називає ще імена, якими пишається школа: Олександр Ілляш – майстер спорту зі самбо, чемпіон Європи; Дарія Новикова – чемпіонка України серед юніорок зі стрибків у довжину; Артем Матевосов, Владислав Коваленко – призери чемпіонату України з фехтування в команді; Олександр Стегура, Мілан Микуланинець – майстри спорту, призери чемпіонату України з мотокросу; футбольна команда ДЮСШ № 1 (2003–2004 років народження) – чемпіонка Закарпатської області 2018 року.

«У 2017–2018 роках підготовлено трьох майстрів спорту України. Це Дарія Варфоломеєва (фехтування), Мілан Микуланинець (мотокрос), Олек-сандр Ілляш (самбо)», – додає Анатолій Коломоєць. Попри такі високі резуль-тати, він висловлює побажання щодо спортивної бази: «Наша школа давня – їй 40 років, а своєї спортивної бази, на жаль, ми не маємо. Усе – на орендах. Хоч не можна не відзначити, що останніми роками значно поліпшилася фінансова підтримка, зокрема з боку міської влади. Здійснено закупівлю нового інвента-рю. Сподіваюся, що незабаром матимемо ще краще становище і зможемо здо-бувати для міста нові перемоги».

Тож наразі тренування учнів ДЮСШ відбуваються на базі інших шкіл міста – йдеться про спортивні зали класичної гімназії, ЗОШ №№ 5, 19, 20 тощо; для плавців використовуються зал і басейн УжНУ; футболісти ДЮСШ трену-ються на стадіоні «Авангард», а на стадіоні «Автомобіліст» проводять біль-шість ігор.

– На «Автомобілісті» покриття легкоатлетичних доріжок нове – це плюс. І на «Авангарді» відбувається реконструкція бігових доріжок, є сектор для стрибків у довжину, теплі роздягальні, де діти можуть помитися. Віримо, що й легка атлетика в Ужгороді матиме чудову базу, куди приїжджатимуть тренери, спортсмени з інших областей, – каже пан Анатолій.

Очільник дитячо-юнацької спортивної школи стверджує, що перспективи є, багато дітей люблять спорт, бажають тренуватися, а це нині особливо важли-во. Для вступу в ДЮСШ потрібні заява батьків, дозвіл від лікаря на спортивні тренування. Наступним етапом є знайомство з тренером, який спостерігає за наявністю чи відсутністю в дитини хисту до того чи іншого виду спорту. Нова-чки мають тренування тричі на тиждень по півтори години, згодом тренувань додається. З дітьми тут працюють 15 штатних і 9 позаштатних тренерів.

Отже, спорт в Ужгороді розвивається, що й підтверджує активна діяль-ність міської ДЮСШ № 1. «Тепер маємо молоду команду в управлінні культу-ри, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міськради. Крім того, налагодилося фінансування з боку влади – теж великий плюс. Сприятливими є масовість і співпраця з громадськими та спортивними клубами», – підсумовує Анатолій Коломоєць.

Також керівник ДЮСШ № 1 розповідає про плани юних спортсменів, зокрема про участь в обласному чемпіонаті з футболу, змаганнях із легкої ат-летики, які відбудуться незабаром. А ще будуть численні спортивні заходи за участю вихованців ДЮСШ під час святкування Дня міста.

Якщо вести мову про наступні міжнародні дитячі ігри, які проводити-муться в російській Уфі, то команда ДЮСШ № 1 міста Ужгорода до заходу не долучатиметься. Натомість уже тепер Анатолій Коломоєць анонсує участь у 54-их Міжнародних іграх, які відбудуться 2020 року в угорському Кечкеметі: «Маємо час, аби плідно готуватися, і надіємося на ще кращі результати».

Юлія МЕДЮХ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS