Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (951) У рамках Світового Саміту міський голова ділився досвідом відкритості Ужгородської влади і розширення електронних можливостей комунікації з громадою

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв 17–19 липня брав участь у роботі 5 Світового Саміту Партнерства Відкритого Врядування 2018, який відбувся у столиці Грузії Тбілісі.

На форумі працювали представники понад 70 країн, серед них – керівники міністерств, парламентарі, члени Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, представники органів місцевої влади та громадянського суспільства, міжнародних організацій.

Обговорювалися роль органів місцевого самоврядування у розвитку відкритого врядування, виклики і перспективи, пов’язані з прозорістю, підзвітністю влади та залученням громадян до ухвалення рішень щодо життя громади.

Богдан Андріїв на одній із сесій – «Прозорість та відкритість у місцевому врядуванні» – виступив із презентацією досвіду відкритості міської влади і залучення громадян до ухвалення рішень, розширення електронних можливостей комунікації з громадою.

Зокрема, аналіз даних за 2016–2017 роки і І півріччя цього року свідчить, що все більше громадян звертається до Ужгородської міської ради в електронній формі, дистанційно, особливо промовистими є показники стосовно запитів на інформацію: якщо торік із більш ніж тисячі запитів 68% надійшли в електронній формі, то цього року таких уже понад 80%.

У виступі Богдана Андріїва йшлося і про сервіси «Відкрите місто», «Кабінет ужгородця», можливості подати звернення, петицію, місцеву ініціативу, переглянути всі доходи до бюджету й видатки, навіть угоди на виконання робіт, які проводяться в місті. Ефективними інструментами комунікації з громадою в Ужгороді є Фейсбук-сторінка, запровадження механізму публічних консультацій.

Ужгородська міська влада працює вже і над тим, щоб не лише вся інформація була відкритою для доступу, а й щоб нею було зручно користуватися, насамперед зі смартфонів. Мобільні додатки, програми для аналізу напрацьовуються за Меморандумом про співпрацю з громадянською мережею ОПОРА.

За словами міського голови Ужгорода, в рамках Світового Саміту також на прикладі грузинських муніципалітетів було організовано платформу для спілкування й обміну ефективними практиками у впровадженні принципів відкритого врядування на місцевому рівні.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS