Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 28 (951) Міська влада підтримує всі ініціативи ОСББ. Щоправда, залишається низка невирішених питань

Чимало питань зі щоденної практики роботи ОСББ, ЖБК розглянули 17 липня в Ужгородській міській раді під час зустрічі з головами об’єднань співвласників і будинкових комітетів.

Заступник міського голови Василь Гомонай наголосив, що міський голова Богдан Андріїв підтримує ініціативи ОСББ стосовно оформлення прибудинкових територій у користування об’єднань і вимагає максимального сприяння ОСББ у цьому питанні.

Начальник відділу землекористування Олександр Чепкий зазначив, що процедура оформлення прибудинкових територій для ОСББ з часу попередньої зустрічі не змінилася. Він відповідав на запитання щодо проблем із раніше виділеними земельними ділянками та переданими громадянам у власність, зокрема за адресами: Володимирська, 63, Бестужева, 4, 8 – і запевнив, що міська рада в судових справах з оскарження передачі ділянок буде виступати на боці мешканців. Відділові муніципальної інспекції доручили вжити заходів до власників, на яких скаржилися голови правлінь ОСББ через те, що ті не забезпечують належного утримання ділянок.

Головний інженер ПАТ «Закарпатгаз» надав роз’яс­нення щодо розмежування балансової належності газових мереж будинку. У 2015 році було ухвалено новий кодекс, у 2016 році – нові Закони України «Про комерційний облік» і «Про житлово-комунальні послуги», згідно з якими на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж необхідно укладати договори з ПАТ «Закарпатгаз» або з іншими підприємствами, які мають дозвільні документи на виконання таких робіт. Оскільки змінилися назви вулиць, провулків, ОСББ просили у квитанціях на оплату послуг із газопостачання вказувати нові адреси.

Начальник відділу реєстрації місця проживання Ужгородської міської ради Володимир Кравчук повідомив, що лише 33 ОСББ передали відділові картки форми А і Б. На 90% відділ сформував єдину реєстраційну базу по місту.

Директор департаменту міського господарства Володимир Бабидорич у відповідь на запитання, пов’язані з тим, що ТОВ «Підзамок» не передало карток, заявив про відсутність від 2017 року будь-яких договірних відносин цього товариства з департаментом стосовно надання послуг з обслуговування багатоквартирних будинків. Законодавство чітко зобов’язує підприємства передати картотеку відділові реєстрації, але водночас зобов’язує мешканців сплачувати за послуги, а підприємства – надавати якісні послуги. Проте було чимало випадків недотримання закону з боку недобросовісних мешканців, які роками не платили за послуги, і це призвело до того, що підприємства не передають картотеки.

Позаяк наразі питання передачі карток підприємствами-управителями є невирішеним, під час зустрічі домовилися, що управителі передадуть ОСББ картки мешканців, які не боргують з оплати послуг. ОСББ, у свою чергу, передадуть картки відділові реєстрації, бо цей відділ видає довідки про зареєстрованих осіб. ОСББ, управителі видають довідки для оформлення субсидій – із зазначенням осіб, які фактично проживають, житлової площі та щодо наявності чи відсутності заборгованості з оплати послуг управління, витрат на управління будинком.

Директорка ТОВ «АВЕ-Ужгород» Наталія Якубик пояснила, що підприємство готове укладати договори з ОСББ на вивезення змету, скошеної трави і листя в центральній частині міста, де товариство виконує прибирання вулиць. В інших районах порекомендувала укладати договори на вивезення змету з підприємствами, які здійснюють утримання тих вулиць.

Дуже багато було скарг на стан контейнерних майданчиків, зокрема й тому, що мешканці навколишніх сіл завозять сміття в місто. Володимир Бабидорич звернувся до голів правлінь ОСББ із проханням повідомляти про порушників працівникам відділу муніципальної інспекції з благоустрою.

Представники ОСББ «Едельвейс-Ужгород» і «Володимирське» висловилися за те, щоб біля кожного будинку були встановлені контейнерні баки для твердих побутових відходів, бо тепер великі майданчики є проблемою тільки для мешканців окремих будинків, де ці майданчики розміщені. Зазначалося, що на проспекті Свободи неподалік колишньої хімчистки майданчик розформують. Наталія Якубик підкреслила, що «АВЕ-Ужгород» готове з кожним ОСББ, ЖБК вирішувати проблемні питання і знаходити компромісні рішення.

Начальниця управління житлово-комунального господарства департаменту міського господарства Олександра Турянчик звернула увагу на необхідність укладення договорів із вивезення змету з прибудинкових територій за договірними цінами.

Начальник відділу інспекції з благоустрою Юрій Станко нагадав, що місто територіально поділене на райони і за кожним районом закріплений представник муніципальної інспекції з благоустрою. Голови правлінь повинні знати їхні особисті телефони і напряму з ними контактувати з усіх питань, які стосуються дотримання правил благоустрою.

Голова правління ОСББ «Сечені» Юлія Юрченко запропонувала створити Раду голів ОСББ при міському голові Ужгорода. Більшість присутніх голів ОСББ підтримала цю пропозицію.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS