Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 27 (950) Польські дипломати звернулися до ужгородської влади із пропозиціями щодо співпраці

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольським.

Дипломат разом із колегою, консулом Генерального консульства Рафалом Коцотом і головою Товариства польської культури Закарпаття Галиною Вакаровою звернулися з кількома пропозиціями щодо співпраці й організації в Ужгороді насамперед культурницьких акцій.

Планується проведення Днів польського кіно. Такий захід уже кілька років поспіль відбувається у Львові, а цього року, до 100-річчя незалежності Польщі, хочуть представити кінострічки, що вже стали класикою, здобутки сучасної кінопродукції, документального, короткометражного жанрів і в обласному центрі Закарпаття. За словами Рафала Вольського, такий фестиваль міг би відбутися наприкінці листопада – на початку грудня, за попередньою домовленістю – в Галереї «Ілько».

Генеральне консульство у Львові просить допомогти підшукати приміщення в Ужгороді для створення Центру Польщі. Він виконував би кілька функцій – це був би й інформаційний пункт, де можна отримати всю інформацію про країну, міста, пам’ятки природи, культури, навчальні заклади тощо; представники бізнесу могли б отримати контакти, інформацію для ведення спільної підприємницької діяльності, а митці – для творчих обмінів. До цього приміщення перенесло б діяльність і Товариство польської культури Закарпаття, зокрема величезну бібліотеку, яка налічує близько 8 тисяч примірників.

Пан Генеральний консул зазначив, що Закарпаття, і передусім Ужгород, мають величезний потенціал для ще тіснішої співпраці з Польщею. Надзвичайно перспективним є розвиток туристично-рекреаційного напрямку. У розмові торкнулися і питань уже реалізованих спільних проектів із польськими містами – побратимами Ужгорода, а також тих, що в розробці.

Під час зустрічі з ректором Ужгородського національного університету Володимиром Смоланкою йшлося про академічну співпрацю, обмін студентами з польськими вишами.

Богдан Андріїв запросив Рафала Вольського на відзначення восени 1125-ліття Ужгорода. Гості оглянули облаштування нещодавно оновленого першого поверху міської ради, ознайомилися з роботою Центру надання адміністративних послуг.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS