Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 25 (948) Аби запобігти забудові біля драмтеатру, місто хоче викупити прилеглі ділянки

У вівторок відбулося перше пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради.

Перед початком роботи сесії міський голова Богдан Андріїв нагадав про трагічні події днями біля Львова, де розгромили ромський табір і вбили молодого рома. «Ми засуджуємо прояви нетерпимості, висловлюємо щирі співчуття родині загиблого, віримо, що винні зазнають справедливого покарання», – сказав, зокрема, міський голова. Також виступив депутат міської ради Мирослав Горват, який подякував за підтримку посадовцям, журналістам, усім, хто засудив такий страшний злочин і приєднався до акції протесту проти насилля та расизму.

На сесії депутати затвердити звіт про виконання бюджету міста за січень – березень 2018 року. Як ідеться у проекті рішення, за І квартал поточного року надійшло 371 мільйон 878,9 тисячі гривень доходів (зі трансфертами), або 107% від уточненого планового показника; із них до загального фонду – 353 мільйони 433,7 тисячі гривень, до спеціального фонду – 18 мільйонів 445,2 тисячі гривень.

За підсумками перших трьох місяців дохідну частину бюджету міста за питомою вагою становили:

– 54,2% – податки, збори та інші платежі в обсязі 201 мільйон 396,3 тисячі гривень;

– 45,8% – офіційні трансферти в сумі 170 мільйонів 482,6 тисячі гривень.

Депутати міської ради надали пільгу і звільнили від оподаткування земельним податком від 1 липня 2018 року по 31 грудня 2018 року земельні ділянки Державної прикордонної служби України на території міста Ужгорода.

Для забезпечення реалізації державної політики з питань формування й утримання житлового фонду соціального призначення, забезпечення конституційного права соціально незахищених верств населення Ужгорода на отримання житла міська рада вирішила створити житловий фонд соціального призначення і затвердити Порядок взяття громадян на соціальний квартирний облік, їх перебування на такому обліку, зняття з нього та надання соціального житлового фонду для осіб, які потребують соціального захисту. За відповідний проект рішення проголосувала більшість присутніх у залі депутатів.

З огляду на перейменування управління праці та соціального захисту населення в департамент праці та соціального захисту населення і зміну назви громадської організації, що фінансується за кошт Програми підтримки діяльності громадських організацій міста соціального спрямування на 2018 рік, міська рада вирішила змінити назву «Ужгородський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради» на «Ужгородський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради» (коротка назва – Ужгородський міський терцентр). За відповідний проект рішення проголосувала більшість депутатів.

Погоджено на засіданні сесії і програму співпраці Ужгородської міської ради та управління Державної казначейської служби України в місті Ужгороді Закарпатської області у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів на 2018–2020 роки. Фінансування Програми передбачене в розмірі 700 тисяч гривень: 300 тисяч – на 2018 рік і по 200 тисяч – на 2019-ий і 2020 рік.

На пленарному засіданні внесли зміни до Програми розвитку транскордонного співробітництва та підтримки імплементації проектів міжнародної технічної допомоги в місті Ужгороді на 2018–2022 роки, виклавши додаток 3 і додаток 4 до Програми у новій редакції. Передбачається виділити кошти на організацію і проведення конференцій, форумів, семінарів, круглих столів та тренінгів з питань розвитку транскордонного співробітництва в місті; придбання і виготовлення сувенірної, промоційно-інформаційної продукції зі символікою міста, виготовлення промоційних роликів та/або фільмів про місто, а також підготовку і подання заявок на конкурси проектів у галузі транскордонного співробітництва з фінансуванням зі джерел міжнародної технічної допомоги; проведення міжнародних зустрічей міського голови, керівництва міста, пов’язаних із прийомом іноземних делегацій різного рівня; організацію, проведення й участь у днях добросусідства, міжнародних заходах у сфері зовнішньоекономічних і транскордонних відносин в Україні та за кордоном (у тому числі транспортні витрати), відзначення Дня міста; організацію участі міжнародних офіційних делегацій різного рівня міст-побратимів (партнерів) Ужгорода, закордонних гостей у міських фестивалях, спортивних і культурно-масових заходах; співфінансування заходів у рамках проектів міжнародної технічної допомоги. На виконання п’ятирічної програми передбачено 5 мільйонів 720 тисяч гривень, із них 1 мільйон 130 тисяч гривень – на 2018 рік.

Підтримали депутати і зміни до Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2017–2019 роки, затвердженої рішенням ІХ сесії міської ради VІІ скликання 22 грудня 2016 року № 501. Зокрема, збільшили фінансування з міського бюджету на 199,9 тисячі гривень, зазначивши, що реалізація Програми розрахована на 3 роки. Упродовж її дії планується використати 4709,9 тисячі гривень, із них 3359,9 тисячі – з міського бюджету. На придбання путівок до дитячих закладів оздоровлення й відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, обсяг фінансування на 2018 рік становитиме 1 мільйон 252,9 тисячі гривень.

Комунальний заклад «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» реорганізують у комунальне некомерційне підприємство «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (юридична адреса: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Грибоєдова, 20 «в»; код ЄДРПОУ 38839154). Відповідний проект рішення підтримали на пленарному засіданні чергової сесії міської ради. Комунальне некомерційне підприємство буде правонаступником усіх майнових прав та обов’язків реорганізованого шляхом перетворення комунального закладу «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Також в обласному центрі Закарпаття створять комунальне підприємство «Ужгородська Муніципальна Енергосервісна Компанія» Ужгородської міської ради. Проект рішення підтримали депутати міської ради. Мета – забезпечення реалізації проектів з енерго- та ресурсоощадності, ефективної експлуатації, обслуговування і ремонту енергетичного обладнання бюджетних установ територіальної громади міста Ужгорода.

Ужгородському міському центрові дозвілля – будинку культури передали в користування на умовах оренди приміщення перший поверх будівлі площею 48,8 кв. м за адресою: м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3. Розмір річної орендної плати встановили в сумі 1,20 гривень з урахуванням ПДВ.

Рішенням сесії Ужгородської міської ради затверджено містобудівну документацію – детальні плани кількох територій Ужгорода, зокрема територій, обмежених вулицями:

– Олександра Можайського, Минайською, Олександра Бородіна, Декабристів;

– Перемоги, Миколи Бобяка, Володимирською, Михайла Драгоманова;

– Приладобудівників, Миколи Бобяка, Перемоги і межею міста;

– Собранецькою, Чеською і територією лісів (район вулиці Запорізької).

Раніше проекти всіх цих територій пройшли громадські слухання.

В Ужгороді триватиме розробка детальних планів територій. Рішення про це з метою визначення планувальної організації та розвитку ухвалили на сесії депутати міськради. Буде підготовлено детальні плани територій, обмежені вулицями в мікрорайоні Червениці, біля вулиць Собранецької, Мукачівської, у центрі міста, в Новому районі тощо.

Щоб зупинити заплановану забудову, на сесії міської ради ухвалено рішення викупити для суспільних потреб три земельні ділянки біля обласного музично-драматичного театру, які перебувають у власності фізичних осіб:

земельну ділянку загальною площею 0,2 га, що належить на праві власності Володимирові Юрсі, орієнтовна викупна ціна – мільйон гривень;

ділянку поруч площею 0,06 га, що належить на праві власності Іванові Тегзі, орієнтовна викупна ціна – 300 тисяч гривень;

ділянку загальною площею 0,11 га, яка теж належить Іванові Тегзі, орієнтовна викупна ціна – 550 тисяч гривень.

Департамент міського господарства Ужгородської міськради має забезпечити проведення експертного оцінювання вартості земельних ділянок і подати на затвердження міської ради розмір викупної ціни по кожному об’єкту. Заплановано запропонувати власникам інші рівноцінні ділянки. У разі, якщо власники згодні на проведення переговорів щодо умов викупу земельних ділянок біля облмуздрамтеатру, міському голові буде доручено провести переговори щодо викупної ціни, строків укладення договорів, інших умов викупу. Рішення підтримали 26 депутатів.

На сесії ухвалили також рішення про вихід Ужгородської міської ради зі складу засновників газети «Ужгород». Це відбувається в рамках роздержавлення засобів масової інформації по всій країні. Рішення передбачає кроки, які повинен зробити керівник газети для її перетворення членами трудового колективу на товариство з обмеженою відповідальністю «Редакція газети “Ужгород”». Цільове призначення і тематична спрямованість газети мають бути збережені.

Підтримали на сесії депутати й Положення про департамент праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради, управління програмного та комп’ютерного забезпечення, господарсько-експлуатаційне управління. У Положеннях детально прописано основні завдання, повноваження, керівництво, структуру тощо департаменту, управлінь.

Ще проголосували на сесії за зміну назви однієї з постійних депутатських комісій – тепер це буде постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, оподаткування і регуляторної політики.

Розглянувши електронну петицію «Повернімо фонтан позаду Драмтеатру ужгородцям!», яка набрала 452 голоси, депутати на сесії ухвалили рішення внести зміни до попередніх рішень і тимчасово припинити видачу містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок у межах території міста на об’єкти і земельні ділянки згідно з додатком. Окремі обмеження і заборони діють до затвердження в установленому порядку містобудівної документації (генерального плану, коригування) Ужгорода, плану зонування території міста і детальних планів територій.

На сесії підтримано рішення про згоду на залучення кредиту Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) – Програма револьверного фінансування «Енергозбереження» шляхом укладання кредитного договору між НЕФКО та Ужгородською міською радою. Фінансування передбачається на впровадження заходів проекту «Реконструкція системи вуличного освітлення міста Ужгорода, ІІ черга». Зовнішній кредит (від МФО) має сягати 12 мільйонів гривень. Строк запозичення – до 5 років (включно з періодом відстрочки до 1 року від дати підписання, але не більше ніж 6 місяців після завершення проекту). Відсоток за кредит – 3% річних. Майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань за запозиченням не надається. Детально зазначені умови погашення кредиту – рівними щоквартальними платежами, після періоду відстрочки. Співфінансування з міського бюджету – до 2 мільйонів 850 тисяч гривень.

Міські депутати підтримали звернення до Президента України Петра Порошенка і Міністра закордонних справ Павла Клімкіна стосовно звільнення українського режисера Олега Сенцова. У зверненні зазначається, що вихід на волю Сенцова дав би надію на звільнення й десяткам інших заручників Росії.

Богдан Андріїв попросив колег підтримати і звернення Ужгородської міської ради до Верховної Ради України щодо вирішення питання заборони на законодавчому рівні використання поліетиленових пакетів у магазинах, в усіх точках продажу товарів. З такою ініціативою до очільника міста звернулися активісти громадської організації «Щасливі діти», які проводять багатопланову кампанію з протидії забрудненню довкілля. У зверненні наводяться цифри і факти небезпечності поліетиленового сміття.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS