Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 25 (948) В Ужгороді урочисто відкрили Чеський дім регіону

Рік тому була підписана угода про співробітництво між Закарпатською обласною радою та Устецьким краєм Чеської Республіки, і тоді, серед іншого, домовилися про відкриття в обласному центрі Закарпаття Чеського дому, який буде місцем для тісних контактів між бізнесменами, громадськими організаціями, митцями, спортсменами та усіма громадянами наших країн.

Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, Гетьман Устецького краю Олдржих Бубенічек, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв 28 червня перерізали символічну стрічку до нового приміщення на вулиці Льва Толстого, 10б і залишили підписи у Книзі почесних гостей.

Вітаючи учасників урочистого відкриття, Радек Матула наголосив, що Україна – надійний партнер Чеської Республіки в усіх сферах. За його словами, про значне зацікавлення чеських громадян Закарпаттям свідчить те, що всі краї цієї держави прагнуть налагодити з нашим регіоном тісну співпрацю.

Як зазначив Олдржих Бубенічек, саме в Чеському домі регіону можна дізнатися, який чудовий Устецький край, тут представлено порцеляну і скло, що виготовляють у цій місцевості, зразки вин, інформацію про мінеральні води і рекреаційні можливості, пам’ятки природи і культури. Однією зі складових співпраці Закарпаття й Устецького регіону має бути активний обмін туристами, а відтак і спортсменами, мистецькими колективами, учнями середніх шкіл та студентами.

Михайло Рівіс висловив сподівання, що з відкриттям Чеського дому регіону почнеться новий етап співпраці з Чеською Республікою, буде започатковано ще більше успішних проектів, компаній, які принесуть користь обом регіонам, зміцнять добробут жителів. Також він нагадав, що підприємство «Єврокар» – дуже добрий приклад співпраці Чехії і з Закарпаттям, і з усією Україною.

Ужгородський міський голова привітав усіх із Днем Конституції України і підкреслив: «Переконаний, що сюди, у Чеський дім регіону, будуть приїздити не лише з усього Закарпаття, а й зі всієї України». Богдан Андріїв побажав усім гостям приємного перебування в Ужгороді – місті, яке колись входило до складу Чехословацької Республіки і в ті часи збагатилося кварталами чудової архітектури.

Керівникові Чеського дому регіону Павелу Мусілу вручили подарунок – привезені з Праги кілька книжок першого президента Чехословацької Республіки Томаша Масарика, видані у 30-их роках минулого століття. Відтак учасники відкриття поклали квіти до монумента Томашеві Масарику в названому на честь нього сквері поруч із набережною Незалежності.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS