Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 25 (948) Рівний доступ до освіти – один із факторів інтеграції ромської спільноти у суспільство

Навчання ромських дітей у школі було основною темою проведеного в Ужгородській міськраді засідання координаційної ради з питань захисту й інтеграції в українське суспільство ромських національних меншин.

Як підкреслив голова координаційної ради, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, рівний доступ до освіти – один із факторів інтеграції ромської спільноти в суспільство, що в майбутньому буде запорукою, серед іншого, уникнення потенційних конфліктних ситуацій.

За участю заступниці начальника міського управління освіти Наталії Мухамедьянової, директорів та завучів кількох шкіл і батьків розглянули питання прийому на навчання до першого класу кількох ромських дітей, заяви щодо яких через брак місць раніше не задовольнили. Наталія Мухамедьянова повідомила про 7-9-річних дітей, які взагалі не навчались у школі. Якщо ромські лідери допоможуть переконати батьків таких дітей подати заяви і належні документи у школу № 13, то в цьому навчальному закладі відкриють і облаштують ще один перший клас.

Депутат міської ради, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міськради Мирослав Горват зазначив, що вже цього року потрібно починати підготовку до навчального року 2019-2020, бо ромських дітей-першокласників буде ще більше.

Керівники навчальних закладів порушили і питання відвідування уроків ромськими дітьми. Як наголосив директор школи № 20 – ліцею «Лідер» Мар’ян Комарницький, до 6 класу ромські діти здебільшого ще відвідують школу, а от старші – часто просто зникають зі школи. Тому потрібна ефективна взаємодія у трикутнику: вчителі-діти-батьки; батьки повинні бути зацікавлені у навчанні дітей – інакше результату не буде. Він запропонував розглянути можливість забезпечити для тих ромських підлітків, хто все-таки хоче здобути освіту, можливість навчатися у вечірній школі.

Директорка багатопрофільного ліцею «Інтелект» (школа № 11) Наталія Макара додала, що часто роми виїздять на заробітки і забирають дітей, а коли за кілька місяців – півроку повертаються, то дуже важко з прогалинами у навчанні таких школярів.

Депутат міської ради Юрій Мандич сказав, що він уже давно наполягає на потребі поставити виплату соціальних допомог ромським батькам у залежність від того, чи відвідує дитина школу, бо якщо батьки не дбають про навчання, – отже, неналежно виконують свої обов’язки.

На засіданні координаційної ради ухвалили рішення напередодні нового навчального року, наприкінці серпня, запросити до міської ради батьків ромів-першокласників і провести з ними розмову стосовно навчання дітей.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS