Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 25 (948) Роми Ужгорода влаштували флешмоб проти расизму

Зібратися на акцію проти расизму спонукало ужгородських ромів убивство, що сталося внаслідок нападу на ромське поселення у Львові 23 червня. Тоді від рук нападників загинув 23-річний ром, який їздив із Закарпаття на Львівщину на заробітки.

Висловити свою громадянську позицію на підтримку ромів, які зазнали насилля в Україні, закликав 24 червня у соцмережах ромський активіст із Ужгорода, депутат міськради, керівник громадської організації «Романі черхень» Мирослав Горват.

25-го червня біля адмінбудівлі Ужгородської міськради ромська громада зібралися на флешмоб «Ми/Я проти расизму!». Серед учасників були і діти, і молодь, і люди похилого віку, також керівники ромських громадських організацій Закарпаття. Вони тримали листівки з написом «Ні – расизму». Своїми діями учасники акції висловили підтримку постраждалим від різанини у Львові і заявили про неприпустимість проявів расизму та насилля.

«Десятки громадян області, переважно роми, вийшли з гаслами проти ненависті та насилля. Тільки цьогоріч ромські поселення у великих містах України зазнали кількох атак з боку радикальних груп… Відчувши безкарність, група молодих хлопців зі Львова пішла на жахливий крок – цілеспрямовано вбили людину тільки за те, що він ром! Більшість громадян, представники органів влади засудили здійснений злочин… Такі речі повинні жорстко каратися, інакше ситуація може значно погіршитися», – написав у соцмережі Мирослав Горват.

До акції також приєдналися голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль і начальник управління національностей та релігій Йосип Резеш. Ромська громада Закарпаття планує офіційно звернутися до голови Закарпатської ОДА і облради з приводу останніх проявів насилля щодо ромів по Україні.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS