Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 24 (947) Про підтримку розвитку туризму в Карпатах говорили на Форумі місцевого розвитку

Триденний ІІІ Форум місцевого розвитку відбувся цього тижня у Трускавці. Його учасниками було понад чотири сотні гостей з усієї України і з-за кордону: керівники обласних органів влади, органів місцевого самоврядування, парламентарі, урядовці, представники профільних комітетів Верховної Ради України, дипломатичного корпусу, неурядових організацій, міжнародних фондів і програм. У роботі зібрання взяв участь і заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак.

За словами організаторів, Форум покликаний стати унікальною міжнародною платформою обміну досвідом з питань посилення співпраці між корпусом народних депутатів, представниками місцевого самоврядування, неурядових організацій та закордонних партнерів.

Для обговорення цього разу обрали три стратегічні напрями:

– Інструменти забезпечення сталого розвитку Карпатського Єврорегіону.

– Можливості для підтримки регіонального та місцевого розвитку.

– Схід і Захід разом: регіональний вимір загальноукраїнської солідарності.

Загалом програма Форуму передбачила 21 дискусійну панель, у якій взяло участь 130 спікерів. Одна з дискусій – “Сталий розвиток туризму в Карпатах: від візії до практичного втілення” – презентувала національні і регіональні політики сприяння розвитку туризму в регіоні Карпат (на прикладі України, Румунії та Угорщини), а також реальні успішні кейси місцевої політики розвитку туризму. Спікери – народний депутат України Микола Княжицький, заступник голови Сучавської повітової ради Румунії Віорел Середенчук, президент Національної туристичної організації України Іван Ліптуга, голова Європейського Конґресу Українців Ярослава Гортяні, керуюча справами загальних зборів Боршод-Абауй-Земпленської області Угорщини Емеше Сомботіне-Шебек, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак – обговорили інституційні та фінансові інструменти підтримки розвитку туризму в Карпатах. Як розповів Олександр Білак, йшлося про роль регіонів і міст у забезпеченні сталого розвитку Карпат, акцентувалося на значенні локальних продукцій для розвитку територіальних громад, аналізувалися нові можливості територій через виготовлення кіно- та відеофільмів.

Довідково. Форум місцевого розвитку – це унікальна міжнародна платформа обміну досвідом регіонального та місцевого розвитку, єдиний на теренах Західної України дискусійний майданчик щодо перспектив координації зусиль місцевих і національних органів влади, бізнесу і неурядових організацій для забезпечення сталого розвитку та розумного зростання територій.

Започаткований 2016 року, Форум у Трускавці став першим в Україні заходом для широкого обговорення стратегічного планування Карпат, міжнародної співпраці карпатських країн у галузі охорони довкілля, поліпшення доступності регіону, збереження історико-культурної спадщини і співпраці органів місцевого самоврядування Карпатського регіону в рамках Європейського Союзу.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS