Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 20 (943) Ужгород шукає додаткові інвестиції для модернізації бюджетних закладів

В Ужгородській міській раді відбулася робоча зустріч міського голови Богдана Андріїва з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку, під час якої обговорювали Угоду про підготовку кредитного фінансування між міською радою і ЄБРР.

Участь у зустрічі взяли представники Європейського банку реконструкції та розвитку – банкір Ольга Кравець, провідний експерт з енергоефективності Романо Пехар, консультанти Андреас Хельбл і Вадим Литвин, депутат Закарпатської обласної ради, голова комісії з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій Андрій Андріїв, начальниця управління економіки і стратегічного планування міської ради Ольга Травіна, директор департаменту міського господарства Володимир Бабидорич, начальник управління капітального будівництва Адам Юрко, представники департаменту фінансів та бюджетної політики, управління правового забезпечення, КП «Водоканал міста Ужгорода».

Як відомо, Ужгород у 2016 році приєднався до Європейської ініціативи «Угода мерів», підписанти якої беруть на себе добровільні зобов’язання впровадити вимоги ЄС стосовно скорочення викидів вуглекислого газу щонайменше на 20% шляхом реалізації енергоощадних заходів і поширення використання поновлюваних джерел енергії. Реалізуючи План дій сталого енергетичного розвитку, Ужгород шукає додаткові інвестиції для модернізації бюджетних закладів.

Представники ЄБРР розповіли про банк, яким чином відбувається реалізація проектів; відзначили, що Ужгород може стати третім містом в Україні, разом із Кременчуком і Кривим Рогом, де буде втілено такий проект.

На початку цього місяця банк схвалив концепцію проекту «Реконструкції (термомодернізації) об’єктів бюджетної сфери в місті Ужгороді», тобто перший етап уже пройдено. Тепер починаються роботи над другим етапом – розробкою техніко-економічних обґрунтувань, щодо яких мають ухвалити рішення депутати Ужгородської міської ради і керівництво ЄБРР.

Участь Ужгорода у проекті означає залучення коштів ЄББР на фінансування заходів з енергоефективності для модернізації 49 об’єктів бюджетної сфери – 44 освітньо-навчальних закладів і 5 медичних, а саме: утеплення стін, даху, реконструкції систем опалення і гарячого водопостачання, систем вентиляції та освітлення, встановлення геліосистем. Упровадження цих заходів дозволить суттєво зменшити споживання електричної й теплової енергії, сприятиме поліпшенню екології в місті.

ЄБРР представляє пакет фінансування, який складається з довготривалого кредиту, пільгового кредиту Фонду чистих технологій та можливого гранту. Про конкретні суми можна буде говорити після завершення другого етапу робіт. Наразі фахівці ЄБРР розпочинають обстеження 12 бюджетних закладів Ужгорода, на основі яких розроблятимуть комплекс енергоефективних заходів для інших передбачених проектом об’єктів.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS