Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 20 (943) В Ужгороді вшанували жертв політичних репресій

19-го травня у сквері Героїв Майдану відбулося покладання квітів до пам’ятника жертвам політичних репресій.

У заході взяли участь керівники краю і міста, зокрема голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай, секретар міськради Андріана Габор, члени Закарпатської обласної організації «Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих», небайдужі ужгородці.

Народний самодіяльний камерний хор «Кредо» інтелігенції міста Ужгорода супроводжував патріотичний захід співом, зокрема звучали пісні «Ой, у лузі червона калина», «Боже великий, єдиний».

Геннадій Москаль зазначив: «Визволення краю від окупантів для багатьох закарпатців обернулося трагедією, терором. Політв’язнями стали священики, вчителі, службовці, робітники. Під час сталінського режиму репресій зазнали понад 100 тисяч закарпатців, з яких із концтаборів повернулося всього 15 тисяч. Ми не маємо права забувати про це».

Голова Закарпатської обласної організації «Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих» Іван Коршинський у своїй промові повідомив, що з тих 15 тисяч політв’язнів-закарпатців, котрі повернулися з концтаборів, сьогодні в області проживає всього 103 особи.

Усіх, хто загинув від політичних репресій, вшанували хвилиною мовчання.

Нагадаємо, що День пам’яті жертв політичних репресій відзначається в Україні щороку третьої неділі травня. Цей день був започаткований Указом Президента України у 2007 році задля гідного вшанування репресованих, які зазнали гіркої долі; задля привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України, пов’язаних із насильницьким впровадженням комуністичної ідеології; а також заради відродження національної пам’яті й утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS