Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 20 (943) «Усі реформи мають проводитися тільки в інтересах громадян». Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв узяв участь у засіданні Правління Асоціації міст України

Зібрання, на якому був присутній і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відбулося цього понеділка у Києві.

«Усі реформи і зміни в Україні мають проводитися тільки в інтересах громадян і з огляду на їхні потреби. Таку політику мають сповідувати не лише у столиці, а й у регіонах», – сказав, зокрема, Глава Уряду. За його словами, всі ми прагнемо зробити Україну сильною, «але вона буде сильною тоді, коли люди будуть відчувати задоволення своїх потреб. Вигодонабувачем усіх реформ і змін має стати громадянин. Байдуже – живе він у Києві чи в Херсонській області. Саме тому важливо, як організована робота на місцях».

Володимир Гройсман звернув увагу на те, що завдяки бюджетним субвенціям, завдяки децентралізації в міських бюджетах залишаються суттєві ресурси. Їх ефективне використання – відповідальність місцевої влади. А Кабінет Міністрів, зі свого боку, готовий піти назустріч регіонам – як з огляду на виділення коштів для розв’язання регіональних проблем, так і з огляду, приміром, на методику розподілу та перерозподілу субвенцій. Але адресність має стати основою такого розподілення.

На думку Прем’єр-міністра, ключовим принципом роботи має стати спільна відповідальність за процеси в державі – і на центральному рівні, і на місцях: «У нас єдиний вихід – зростання економіки, створення та підтримка нормальних умов розвитку підприємств на місцях, використання всіх механізмів детінізації економіки і ствердження довіри до держави. І тут немає окремо міста Вінниці й окремо держави України. Якщо на місцях будуть проблеми, – на глобальному рівні буде катастрофа. Будуть успішні міста – буде успішна Україна».

У свою чергу голова АМУ, міський голова Києва Віталій Кличко наголосив, що органи місцевого самоврядування розраховують на конструктивну позицію і допомогу Уряду у розв’язанні проблем щодо бюджетного забезпечення громад у 2018 році: «Нині є низка проблем, які неможливо розв’язати без допомоги Уряду».

Він означив гостру проблему недостатності цьогорічних обсягів освітньої та медичної субвенцій, зауваживши, що сьогодні медична субвенція спрямовується тільки на окремі поточні видатки, а освітня – лише на заробітну плату педагогам. Водночас оплату комунальних послуг та енергоносіїв перекладено на місцеві бюджети. Наразі дефіцит коштів на утримання закладів освіти й охорони здоров’я становить: з освітньої субвенції – 22%, медичної – 34%.

Крім того, підкреслив Віталій Кличко, розподіл на обласному рівні додаткової дотації на утримання закладів освіти й охорони здоров’я є несправедливим. Бюджетам міст обласного значення на сьогодні виділено тільки 2,3% від загального обсягу дотації, а 43% дотації залишилися в обласних бюджетах. При тому, що видатки обласних бюджетів на освіту й охорону здоров’я у структурі видатків усіх місцевих бюджетів на такі цілі становлять лише 11%.

Міський голова Києва додав, що суб’єктивним є й розподіл облдержадміністраціями субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць та доріг. Бюджетом на ці цілі в населених пунктах спрямовується не більше ніж 20% загального обсягу субвенції (11,5 мільярда гривень). Разом із тим, у 12 областях коштів на такі дороги ОДА взагалі не передбачили, а у 3 областях ОДА не затверджують переліків таких об’єктів.

Також Голова АМУ вважає, що необхідно порушити перед Урядом питання стосовно вдосконалення процедури монетизації пільг на проїзд.

Віталій Кличко повідомив, що у парламенті зареєстровано законопроект, ухвалення якого негативно позначиться на місцевому самоврядуванні. Зокрема, ухвалення законопроекту № 8124 в частині скасування пайової участі призведе до втрати доходів місцевими бюджетами розвитку обсягом близько 1,7 мільярда гривень і негативно вплине на розвиток інфраструктури.

Існує ще проблема заборгованості держбюджету перед комунальними підприємствами за надані споживачам пільги і субсидії – на середину травня вона становить близько 3,2 мільярда гривень.

«Тож нині органи місцевого самоврядування та Уряд мають докласти спільних зусиль для вирішення проблемних питань», – акцентував Віталій Кличко.

За матеріалами урядового порталу та офіційного сайту АМУ


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS