Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 20 (943) Мета «Let’s Do It! World» – змінити ставлення людей до природи, довкілля і майбутнього

Днями в Ужгороді відбувся IV Всеукраїнський молодіжний форум взаємодії та розвитку, організований Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it, Ukraine» спільно з міжнародним громадським рухом «Let’s Do It! World» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

На Форумі обговорили можливості співпраці громадських організацій, державного сектору й бізнесу насамперед у розв’язанні екологічних проблем.

На відкритті в Закарпатській обласній адміністрації виступив заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак – привітав учасників, подякував організаторам і зауважив, що потрібно чітко визначитися з безпосередніми цілями і форматом діяльності. Він повідомив, що найближчим часом заплановано дуже багато цікавих, зокрема і для молоді, заходів, навчань – до Дня молоді, до Дня Конституції, «Майстерня міста» та інші, і запросив не тільки долучатися, а й подавати свої пропозиції. Наголосив, що міська влада Ужгорода, в міру можливості, допомагає в усіх починаннях, які працюють для молоді та нашого міста.

Президентка «Let’s do it, Ukraine» 2018–2019 років Людмила Осипчук відзначила, що на IV форум в Ужгороді зібралося набагато більше учасників, ніж торік, коротко розповіла про діяльність «Let’s Do It! World» у понад сотні країн світу і «Let’s do it, Ukraine» у нашій країні, в тому числі про екологічні проекти. Частина міжнародного руху Let’s Do It в Україні має більш як десяток щорічних національних проектів і понад 60 локальних, діє у 24 областях України, щороку об’єднує 1 мільйон учасників.

В активі «Let’s do it, Ukraine» – акція «Зробімо Україну чистою разом!» (29 квітня 2017 року), Всеукраїнський екологічний фестиваль «ЧистоFest» і багато інших. Уже в кількох областях запустили проект інтерактивного, з конкурсами й усілякими акціями, навчання школярів роздільного збору сміття; торік влаштували літній екологічний табір на Чорному морі, а цього року запрошують активістів «зеленого руху» на активний відпочинок у Карпатах. Проводять і масштабні навчання для молоді з написання заявок на гранти для екопроектів.

Людмила Осипчук запросила також усіх закарпатців приєднатися до Всесвітнього дня прибирання – World Cleanup Day – 15 вересня в кожній країні-учасниці о 10 годині за місцевим часом пропонують попрацювати, аби спільно зробити наймасштабніше прибирання на планеті Земля: «Наша мета – не лише навести лад, досягти чистоти, а насамперед змінити свідомість людей щодо ставлення до природи, довкілля і нашого майбутнього».

На Форумі йшлося і про ефективну співпрацю органів місцевої влади з громадським сектором при реалізації молодіжних проектів; можливості взаємодії організацій з органами влади на локальному рівні в рамках реалізації національних програм; було презентовано найбільші молодіжні організації нашого краю.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS