Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 19 (942) Міські депутати підтримали «Авангард» і ухвалили рішення про перейменування деяких провулків міста

Ужгородська міська рада увійде до Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». Так вирішено цього тижня на черговій сесії – одноголосно «за» були всі 33 присутні депутати.

Членство в Асоціації сприятиме роз­в’язанню проблем розвитку гірського регіону Західної України, створенню ефективного механізму поліпшення соціально-економічної ситуації в регіоні, об’єднанню зусиль чотирьох областей для створення сприятливого економічного, соціального та інвестиційного клімату на території Українських Карпат тощо. Повноваження представляти Ужгородську міську раду в Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» делегували міському голові Богданові Андріїву.

Підтримали депутати і проект рішення про приєднання Ужгородської міської ради до ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання». Ініціатива ЄС спрямована на підтримку місцевого економічного розвитку шляхом сприяння економічному зростанню і створенню робочих місць, налагодження партнерських відносин між муніципалітетами і приватним сектором та громадянським суспільством. Від імені територіальної громади міста депутати уповноважили підписати заявку на участь в Ініціативі «Мери за економічне зростання» міського голову Ужгорода.

Далі міські обранці підтримали зміни до Програми розвитку туризму і формування позитивного інвестиційного іміджу міста Ужгорода на 2018–2022 роки – для якісного виконання заходів Програми, активізації презентаційної діяльності в туристичній, інвестиційній та зовнішньоекономічній сфері.

Внесли на сесії і зміни до комплексної Програми профілактики і протидії злочинності в Ужгороді на 2017–2020 роки. Зокрема, програму доповнили таким пунктом: «8.7. Проведення заходів з енергозбереження та модернізації системи електроживлення будівлі Ужгородського відділу поліції, заміна віконних та дверних блоків, проведення внутрішньої електромережі». Для реалізації цих заходів передбачать у бюджеті міста 500 тисяч гривень.

Узявши до уваги грантовий Проект транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна», депутати міської ради підтримали внесення змін до Програми зміцнення матеріально-технічної бази міського центру первинної медико-санітарної допомоги на 2016–2020 роки, а саме: передбачили на 2018 рік 1 мільйон 650 тисяч гривень. Програма була розроблена для забезпечення доступності кваліфікованої медичної допомоги для кожного ужгородця, згідно зі сучасними вимогами до матеріально-технічної бази.

Потім депутати доповнили Програму будівництва, реконструкції та капітального ремонту дитячих і спортивних майданчиків в Ужгороді на 2017–2021 роки – переліком адрес місць капітального будівництва дитячих та спортивних майданчиків і необхідними обсягами фінансування на капітальний ремонт майданчиків на 2018 рік. Адреси майданчиків та суми коштів:

1) проспект Свободи, 20 – 430,828 тисячі гривень;

2) пл. Дружби народів, «Ротарі-Парк» – 60,000 тисячі гривень;

3) вул. Степана Рудансько-

го, 3 – 161,985 тисячі гривень;

4) вул. Ференца Ракоці, 16 – 161,985 тисячі гривень;

5) вул. Миколи Добролюбова, 4 – 161,985 тисячі гривень;

6) вул. Андрія Палая, 1ж – 161,985 тисячі гривень;

7) Горяни, вул. Миколи Лисенка, 49 – 161,985 тисячі гривень;

8) вул. Перемоги, 149 – 161,985 тисячі гривень;

9) вул. Тиводара Легоцько-

го, 23 – 161,985 тисячі гривень;

10) вул. Михайла Грушевського, 55 – 161,985 тисячі гри­вень;

11) Дравці, вул. Юрія Жатковича, 7 – 161,985 тисячі гривень;

12) вул. Івана Панькеви-

ча, 77 – 161,985 тисячі гривень;

13) вул. Генерала Свобо-

ди, 5 – 161,985 тисячі гривень;

14) вул. Бориса Тлехаса, 83 – 161,985 тисячі гривень;

15) вул. Козацька, 68-49 – 161,985 тисячі гривень;

16) пров. Університетсь-

кий, 8 – 161,985 тисячі гривень;

17) вул. Станційна, 6 – 161,985 тисячі гривень;

18) вул. Тиводара Легоцького, 17 – 161,985 тисячі гривень;

19) вул. Федора Потушня-

ка, 9 – 161,985 тисячі гривень;

20) вул. Івана Франка, 56 – 161,985 тисячі гривень.

Ще депутати міської ради проголосували за зміни до Програми розвитку земельних відносин у місті Ужгороді на 2017–2019 роки. Тут Додаток 2 до рішення «Розрахунок потреби коштів на реалізацію Програми у 2017–2019 роках» виклали в новій редакції. Зміни стосуються придбання земельних ділянок, на яких розміщене соціальне житло. Загалом на цей рік програмою передбачено 8 мільйонів 99 тисяч гривень на інвентаризацію земель міста, розробку і затвердження плану земельно-господарського устрою, встановлення та винесення меж міста Ужгорода (на місцевості, в натурі) з каталогом координат їх поворотних точок, оформлення правоустановчих документів на земельні ділянки комунальної власності (в тому числі під об’єктами комунальної власності) та підготовку лотів для проведення земельних торгів (аукціонів), здійснення заходів державної реєстрації земельних ділянок і прав на них, розроблення землевпорядної документації, придбання земельної ділянки для облаштування нового кладовища.

Змінили на сесії і розрахунок потреби коштів на 2018 рік зі впровадження Програми комплексного забезпечення містобудівною документацією Ужгорода. Цього року передбачається подальша робота над розробкою детальних планів територій міста, а також планується внесення змін до генерального плану міста і проведення експертизи містобудівної документації, що потребує збільшення розміру кошторисних призначень та змін у розрахунку потреби коштів на 2018 рік. Тож загалом 8 мільйонів 170 тисяч гривень передбачили на розробку детальних планів територій, внесення змін у містобудівну документацію, виготовлення картографічної основи масштабу 1:5000 на місто Ужгород, топогеодезичні та фотогеодезичні роботи, створення і впровадження містобудівного кадастру, проведення архітектурних конкурсів, виплату премій переможцям, виплату заохочувальних премій учасникам архітектурних конкурсів, внесення змін до генерального плану міста, експертизу містобудівної документації (внесення змін до генерального плану міста).

На цьоготижневій сесії міськради затверджено Програму утримання та фінансової підтримки спортивних споруд КП «Стадіон «Авангард» на 2018–2020 роки. Як зазначається у проекті рішення, в Ужгороді створюються необхідні умови для того, щоб якомога більше жителів нашого міста займалися спортом. На стадіоні «Авангард» проводяться матчі чемпіонату Закарпатської області та чемпіонату України з футболу, змагання обласного і всеукраїнського рівня з різних видів спорту, обласні галузеві спартакіади, навчально-тренувальні збори, концерти відомих естрадних виконавців та інші культурно-масові заходи. У місті збережена мережа клубів спортивної спрямованості у загальноосвітніх навчальних закладах, працює дитячо-юнацька спортивна школа, де є відділення з таких видів спорту, як легка атлетика, волейбол, баскетбол і футбол. Традиційним стало проведення спартакіад серед школярів, молоді, змагань серед працівників підприємств, організацій та установ. Проте, з огляду на велику кількість населення і значне зацікавлення мешканців міста фізичною культурою та спортом, існує нагальна потреба в утриманні й фінансовій підтримці комунальних спортивних споруд.

Програму планується виконати у три етапи, на її реалізацію потрібно 7 мільйонів 62,7 тисячі гривень. Кошти передбачено з міського бюджету й інших джерел, зокрема на 2018 рік – 2 мільйони 287,9 тисячі гривень, із них 1 мільйон 748,1 тисячі гривень – фінансування з бюджету міста.

Для забезпечення участі співвласників багатоквартирних будинків (власників квартир, нежитлових приміщень) у співфінансуванні робіт з капітального ремонту житлового фонду депутати внесли зміни до рішення ХVІІІ сесії міської ради VІІ скликання 14.12.2017 № 903, доповнивши його пунктом 2 у такій редакції: «2. У 2018 році розрахунок пайової участі на об’єкти 2017 року, по яких не було завершено роботи, залишити на рівні 5%, із врахуванням сплаченої співвласниками суми співфінансування».

На сесії внесено зміни до Програми економічного і соціального розвитку Ужгорода на цей рік.

Передбачено обсяг фінансування на:

– реконструкцію легкоатлетичних доріжок стадіону «Автомобіліст» – 250 тисяч гривень;

– капітальний ремонт відділення молодшого дитинства міської дитячої лікарні – 350 тисяч гривень;

– капітальний ремонт приміщення відділення судинної медицини та неврології центральної міської клінічної лікарні – 65 тисяч гривень;

– капітальний ремонт приймального відділення центральної міської лікарні (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 20 тисяч гривень;

– капітальний ремонт центрального входу до головного корпусу центральної міської лікарні (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 50 тисяч гривень;

– капітальний ремонт благоустрою території пологового будинку (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 50 тисяч гривень;

– капітальний ремонт благоустрою території дитячої міської лікарні (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 50 тисяч гривень;

– спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ № 2 (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 50 тисяч гривень;

– спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям у Класичній гімназії (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 50 тисяч гривень;

– капітальний ремонт зовнішньої каналізаційної мережі будівлі школи № 19 – 300 тисяч гривень;

– капітальний ремонт зовнішньої системи теплової мережі школи № 6 (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 50 тисяч гривень;

– спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям у загальноосвітній школі № 8 – 150 тисяч гривень;

– спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям у загальноосвітній школі № 5 – 100 тисяч гривень;

– капітальний ремонт благоустрою території ЗОШ № 2 (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 50 тисяч гривень;

– капітальний ремонт системи опалення будівлі ЗОШ № 3 (виготовлення проектно-кошторисної документації) – 50 тисяч гривень;

– капітальний ремонт приміщень будівлі на вулиці Небесної Сотні, 6 – 100 тисяч гривень.

Внесено окремі технічні зміни, підтримали депутати і критичні зауваження до проекту – передбачити фінансування на облаштування частини території кладовища «Барвінок», реконструкцію даху в садочку № 30.

Рішенням сесії прийняли в комунальну власність міста такі квартири:

– № 2 на вул. Івана Анкудінова, будинок 31, загальною площею 65,77 кв. м, житловою площею 38,70 кв. м;

– № 79 на вул. Минайській, будинок

№ 8, загальною площею 50,20 кв. м, житловою площею 29,40 кв. м.

Департамент міського господарства має забезпечити проведення державної реєстрації права власності на ці квартири за Ужгородською міською радою та облікувати їх на балансі.

Депутати міськради підтримали зміни до одного з рішень, ухвалених торік (28 лютого 2017 року, № 608), – «Про затвердження структури апарату ради та виконавчих органів міської ради, їх загальної штатної чисельності».

Відповідно до рішення:

– змінено назву управління праці та соціального захисту населення на департамент праці та соціального захисту населення;

– затверджено чисельність департаменту праці та соціального захисту населення в кількості 59 одиниць;

– затверджено загальну чисельність апарату міської ради і виконавчих органів ради у кількості 326 одиниць.

Депутати підтримали 3 критичні зауваження від комісій і зауваження міського голови.

Також на сесії було ухвалено рішення про перейменування провулків міста, що повторюють назви вулиць, зокрема:

Ботанічний (провулок ) – Ботанічний сад;

Грибоєдова (провулок) – Миколи Леонтовича;

Добролюбова (провулок) – Івана Пулюя;

Залізничний (провулок) – Автовокзальний;

І. Мартона (провулок) – Крайній;

Короленка (провулок) – Панорамний;

Кошицький (провулок) – Адольфа Лібшера;

Мечникова (провулок) – Добросусідський;

Насипний (провулок) – Інженерний;

Підгірний (провулок) – Кафедральний;

Собранецький (провулок) – Гуменний;

Театральний (провулок) – Пасаж;

Чкалова (провулок) – Базарний.

Відповідно до рішення департамент міського господарства має провести роботу із заміни інформаційних табличок перейменованих провулків.

У порядку денному сесійного засідання було ще кілька питань із затвердженням містобудівної документації територій Ужгорода. Проте на сесії зняли з розгляду проекти про детальні плани територій, обмежених вулицями Електрозаводською, Шумною, Другетів, Івана Айвазовського, Івана Данькевича і вулицями Перемоги, Миколи Бобяка, Володимирською, Михайла Драгоманова.

Детальний план території, обмеженої вулицями Олександра Можайського, Минайською, Олександра Бородіна, Декабристів, депутати підтримали.

На сесії затвердили Положення про Ужгородський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) і штатний розпис Центру в кількості 80 штатних одиниць.

Річний план діяльності Ужгородської міської ради і виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік на сесії доповнили ще двома пунктами:

– Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (для врегулювання порядку проїзду пасажирів та оплати за це, порядку обігу електронного квитка, взаємовідносин перевізників, пасажирів і оператора, їхні права та обов’язки при наявності автоматизованої системи обліку оплати проїзду).

– Про затвердження Правил користування міським пасажирським автомобільним транспортом у місті Ужгороді (для врегулювання порядку проїзду пасажирів і його оплати, прав та обов’язків пасажирів, взаємовідносин перевізників усіх форм власності, пасажирів та інших осіб, які будуть задіяні у процесі організації пасажирських перевезень і надання транспортних послуг, їхніх прав та обов’язків, враховуючи особливості транспортної інфраструктури).

Крім того, депутати підтримали рішення про доповнення Правил благоустрою міста (затверджені рішенням № 136 від 26.12.06) щодо порядку здійснення торгівлі в нічний час. Документом, зокрема, заборонена робота об’єктів громадського харчування і ресторанного господарства, розміщених у багатоквартирних житлових будинках.

Право торгувати в нічний час мають суб’єкти підприємницької діяльності, які:

– не мають на свою адресу скарг населення на організацію роботи і забезпечують дотримання громадського порядку в приміщенні та на прилеглій території;

– своєчасно сплачують місцеві податки та збори і не мають заборгованості з них.

В ухвалених доповненнях, серед іншого, зазначено, що торговельну діяльність у нічний час можуть проводити суб’єкти господарювання лише при наявності відповідного рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради; якщо вимоги, яких повинні дотримуватися в діяльності закладу, порушуються, рішення виконкому скасовується.

У нічний час (від 22:00 до 8:00) забороняється музичне оформлення на території, прилеглій до об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, використання піротехнічних засобів.

Керівники об’єктів торгівлі, ресторанного господарства:

– зобов’язані забезпечити додержання допустимих рівнів шуму задіяного обладнання, вентиляційних систем, гучномовних установок, обмеження часу роботи музичних ансамблів у закладах ресторанного господарства;

– є персонально відповідальними за дотримання громадського порядку в закладах і на прилеглій до них території, за безпеку відвідувачів упродовж усього робочого часу, за недопущення порушення тиші в нічний час.

Відкоригували депутати і Програму додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2018 рік. Проект підготували на підставі звернень депутатів Ужгородської міської ради і доручення бюджетної комісії для впорядкування надання матеріальної допомоги ужгородцям.

Матеріальна допомога надається малозабезпеченим, непрацездатним громадянам, багатодітним і неповним сім’ям, громадянам похилого віку, ветеранам війни та праці, особам з обмеженими фізичними можливостями, внутрішньо переміщеним особам, а також учасникам антитерористичної операції, пораненим, травмованим (або одному з членів їхніх сімей), сім’ям загиблих мешканців Ужгорода – учасників антитерористичної операції, іншим громадянам, які внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують соціальної підтримки, місце проживання яких зареєстроване в Ужгороді, – йдеться, зокрема, у «Порядку надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують соціальної підтримки».

На сесії додатково розглянули питання надання матеріальної допомоги на лікування важкохворої ужгородки Наталії Пехньо. Депутати підтримали виділення їй із міського бюджету 10 тисяч гривень на лікування.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS