Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (938) У четвер офіційно відкрили «Дні України в Кошице»

Урочистості, в яких узяли участь міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, заступниця мера Кошице Рената Ленартова, уповноважений представник з питань розвитку транскордонної співпраці міста Кошице з Україною Едуард Бураш, відбулися в Кошицькому Культурпарку.

Як відзначив Богдан Андріїв, ця подія є особливо важливою, адже у 2018-му відзначаємо 25-річчя офіційної дружби й партнерства Ужгорода і Кошице, а також таку саму дату дипломатичних відносин України і Словаччини.

«Наші міста плідно співпрацюють, і я радий, що маємо дружні, партнерські стосунки, які намагаємося розвивати і далі. Уже завтра розпочнуться Дні Ужгорода в Кошице: 20-го і 21 квітня місто презентують науковці, художні колективи, представники бізнесу, банківської та медичної сфери, гендмейдери, винороби. Щиро дякуємо нашим словацьким друзям за підтримку української національної культури, промоцію України та Ужгорода як безпечних і європейськи налаштованих держави й міста», – сказав міський голова Ужгорода.

Під час «Днів України в Кошице» відбуваються дискусійний форум про поточну ситуацію в Україні, презентація Карпатського Єврорегіону; на експертній конференції розглядаються поточні тенденції в освіті, модернізація місцевих органів влади і транскордонний потенціал; проводиться «Інформаційний день для студентів з України в Кошице»; у рамках словацько-українського форуму обговорюють, зокрема, питання кібернетичної та енергетичної безпеки.

Культурну програму представляють народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород» Міського центру дозвілля – будинку культури та академічний камерний хор «CANTUS». Відбудеться також гала-концерт творчих колективів з України і Словаччини. Уже кілька днів у Кошице працює виставка галереї «ІЛЬКО».

Четверті «Дні України в Кошице» від 19-го до 26 квітня проводяться під егідою попереднього мера Кошице, а нині віце-прем’єр-міністра Словаччини Ріхарда Раші та міського голови Ужгорода Богдана Андріїва.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS