Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (938) Зі системою українських освітніх закладів та новаціями в галузі знайомилися гості зі Словаччини і Чехії

Цього тижня з керівництвом Ужгорода зустрілися члени Асоціації професійно-технічних навчальних закладів, спеціалізованих шкіл і спеціальних навчальних закладів Словаччини, а також їхні колеги з Чеської Республіки.

Понад чотири десятки директорів та заступників керівників навчальних закладів різного типу і профілю приїхали на Закарпаття на кілька днів. Як поінформувала керівниця групи, директорка інтернату у Сніні Яна Кандрікова, мета візиту – оглянути освітні заклади нашої області, дізнатися про особливості їх роботи, поділитися своїм досвідом. Зокрема, запланували побувати в Ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням словацької мови, у медико-соціальному реабілітаційному центрі «Дорога життя», в Інклюзивному центрі, а також у закладах інших міст області.

В. о. ужгородського міського голови, його заступник Ігор Фартушок привітав гостей і побажав приємного перебування в нашому місті. Він коротко розказав про Ужгород, мультикультурність міста, запросив помилуватися сакурами, які саме квітнуть, відвідати фестиваль «Сакура-Фест» і знакові місця обласного центру Закарпаття.

Потім Ігор Фартушок, а також заступник міського голови Олександр Білак, керівниця справ виконкому міськради Олена Макара, начальниця відділу міжнародних грантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич, заступниця начальника міського управління освіти Наталія Мухомедьянова розповіли про систему наших освітніх закладів, новації за новим законом про освіту, можливості інклюзивного навчання, ювенальну поліцію, навчання мовами національних меншин, розв’язання соціальних проблем, влаштування дітей-сиріт, дитячі будинки сімейного типу, інтернати тощо.

Словацькі й чеські педагоги розпитували про особливості організації різного навчання, роботу з дітьми, розповідали, як у них, про досвід застосування фінської освітньої системи та інше.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS