Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (938) Факультету міжнародних економічних відносин УжНУ виповнилося 20 років

20-річчя факультету міжнародних економічних відносин Ужгородського національного університету відзначили на початку цього тижня в рамках міжнародної науково-практичної конференції «Економічні, політичні та культурологічні аспекти європейської інтеграції України в умовах нових глобалізаційних викликів».

Відкриваючи зібрання Вченої ради факультету, перший проректор, доктор наук Олександр Сливка наголосив, що своїми успіхами УжНУ значною мірою завдячує саме факультету міжнародних економічних відносин.

Декан Микола Палінчак нагадав історію факультету: два десятиліття тому він стартував як філія факультету міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка; згодом було кілька реорганізацій, уже як структури УжНУ. Тепер на факультеті навчається 405 студентів на денній формі, 178 студентів – на заочній, 21 аспірант; працюють 8 професорів, 28 доцентів; нещодавно відкрилася докторантура на кафедрі міжнародної політики.

Микола Палінчак назвав імена видатних викладачів факультету, зокрема першого декана Івана Вайнагія, на честь якого кілька років тому встановлено меморіальну дошку. Всіх науковців, які вже пішли з життя, учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання.

Подякувавши нинішнім викладачам, декан факультету міжнародних економічних відносин згадав випускників, які працюють у дипломатичних установах Македонії, Катару, Угорщини, в Адміністрації Президента України, в ЮНЕСКО, викладають у Києві й за кордоном. Серед колишніх випускників – і громадяни Німеччини, Киргизстану, Росії. Тепер на факультеті навчаються молоді люди зі Словаччини, Ізраїлю, Індії.

Декан також повідомив про міжнародні зв’язки факультету – співпрацю з Братиславським економічним університетом, іншими вишами Словацької Республіки, з університетом штату Орегон (США), польськими академіями, навчальними закладами Угорщини, Румунії, Чехії.

Викладацький колектив і студентів привітав перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, зазначивши, що саме на цьому факультеті здобула диплом бакалавра і його донька. Йосип Борто вручив кільком викладачам грамоти облради.

Від імені міського голови Ужгорода Богдана Андріїва ювілярів вітав його заступник Василь Гомонай. Факультет міжнародних економічних відносин є чудовим прикладом поєднання досвіду і молодого натхнення, сказав Василь Гомонай. Він відзначив роботу і зусилля декана Миколи Палінчака, зокрема з поліпшення матеріальної бази; нагородив грамотами Ужгородської міської ради викладачів Павла Галду, Єву Ерфан, Людмилу Казакову, Марину Кальницьку, Ольгу Качмар, Марину Король, Володимира Приходька, Діану Стеблак, Мар’яну Томенчук, Мирославу Цалан.

Із привітаннями виступили також Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Мірослав Мойжіта, професор Братиславського економічного університету Людмила Ліпкова. Були зачитані вітання, які надійшли від заступника міністра МЗС України Василя Боднара, Генерального консула Чеської Республіки у Львові Павела Пешека та інших.

Під час конференції, що тривала два дні, були десятки виступів, доповідей, дискусії про сучасну політико-економічну ситуацію в Україні та світі.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS