Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 15 (938) Актуальні питання реформування медицини, зокрема сімейної, обговорили в обласному центрі

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання надання медичної допомоги на засадах ПМСД (первинної медико-санітарної допомоги)» стартувала 18 квітня. Крім місцевих лікарів і науковців, у конференції взяли участь медики, які працюють у різних куточках України, а також в Угорщині, Словаччині, Чехії, Польщі та навіть Канаді, Австралії й Нідерландах. Конференцію урочисто відкрила виконанням кількох музичних творів чоловіча народна капела Ужгородського національного університету «Боян».

Із вітальними словами до присутніх звернулися заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович, професор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, доктор медичних наук, академік Академії наук вищої освіти України Раду Процюк та інші.

«Нам приємно, що в цю теплу весняну пору в Ужгороді зібралося багато поважних лікарів, науковців, щоб обговорити актуальні питання реформування медицини, зокрема сімейної медицини як первинної ланки. В Ужгороді ще 2016 року була ухвалена програма матеріально-технічного забезпечення центрів первинної медико-санітарної допомоги. Упродовж 2016–2017 років ми зробили капітальні ремонти семи із дев’яти сімейних амбулаторій, а ще у двох ремонти планується завершити цього року. Основним завданням щодо розвитку медицини в Ужгороді, яке ми ставимо перед собою, є забезпечення мешканців міста якісною, доступною і своєчасною медичною допомогою. Первинна ланка і сімейні лікарі – перший етап, який дуже важливий для пацієнтів. Ми зобов’язані надати закладам максимально все необхідне та керуватися принципом, що лікар повинен лікувати, а управлінець – забезпечити лікаря належними умовами роботи і, відповідно, оплатою праці», – сказав заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак.

Також він розповів, що в Ужгороді вже цього року планують запровадити електронну систему охорони здоров’я eHealth, яка охоплюватиме не тільки центри сімейної медицини, а всі медичні заклади міста. Сервіс дозволить медустановам вести електронну карту пацієнта, організовувати онлайн-запис до лікаря, вести медичну документацію тощо.

Міжнародна науково-практична конференція тривала в Ужгороді й у четвер – другого дня відбулись інтерактивні дискусії зі сімейними лікарями, «круглі столи», майстер-класи тощо, де розглядали особливості реформування перевинної медико-санітарної допомоги, фінансування центрів ПМСД, європейський досвід трансформації сімейної медицини, стан сімейної медицини на Закарпатті та багато інших актуальних питань.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS