Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 14 (937) В Ужгороді зареєстровано вже 340 ОСББ і діють 60 ЖБК. Міська рада максимально підтримує їхню діяльність

Під час зустрічі керівників структурних підрозділів Ужгородської міської ради з головами правлінь ОСББ та ЖБК обговорювали питання надання пільг і субсидій мешканцям – членам ОСББ, правила утримання прибудинкових територій, а також передачу прибудинкової території в користування ОСББ.

Заступник міського голови Василь Гомонай поінформував присутніх, що в Ужгороді зареєстровано вже 340 ОСББ, діють 60 ЖБК. Міська рада максимально підтримує їхню діяльність, співпрацює для вирішення проблемних питань. Вона, до прикладу, надає допомогу у проведенні капітального ремонту житлових будинків ОСББ – лише за попередні 2 роки з бюджету міста спрямовано на капітальний ремонт житлового фонду в Ужгороді понад 40,7 мільйона гривень, із яких 31 мільйон гривень (76%) – на будинки ОСББ, ЖБК. На жаль, через зростання видатків на соціально захищені статті та обмеженість бюджетних коштів наразі не відомо, скільки в поточному році буде спрямовано коштів на проведення капітального ремонту житлових будинків.

Як повідомив заступник міського голови Олександр Білак, 1 травня в управлінні праці і соціального захисту населення відкривається окремий відділ для обслуговування ОСББ та ЖБК, що дозволить у майбутньому полегшити і спростити процедуру оформлення пільг та субсидій.

За інформацією керівника управління праці і соціального захисту населення Андрія Біксея управління підготувало акти-звірки по субсидіях, які ОСББ, ЖБК повинні підписати.

Начальник відділу землекористування Олександр Чепкий розповів про порядок оформлення прибудинкової території, про те, що перелік необхідних документів є у ЦНАПі і розміщений на офіційній сторінці Ужгородської міської ради, а також про ухвалення нового закону, який дозволяє здійснювати оформлення прибудинкових територій без детального плану території.

Оксана Пайда, начальниця відділу благоустрою департаменту міського господарства, зазначила, що згідно з Правилами благоустрою в Ужгороді, незалежно від того, чи оформлена прибудинкова територія в користування ОСББ, ЖБК, її повинні прибирати ОСББ, ЖБК; окрім цього, потрібно укладати окремі договори з ТОВ «АВЕ-Ужгород» на вивезення трави, опалого листя, сміття. Відповідно до Правил благоустрою прилегла прибудинкова територія визначається на відстані, не меншій ніж 15 м по периметру від зовнішньої стіни будинку.

Начальник відділу муніципальної інспекції з благоустрою Юрій Станко звернувся до керівників ОСББ, ЖБК із проханням сприяти міській раді у боротьбі зі стихійними несанкціонованими сміттєзвалищами. Якщо мешканці приватних будинків виносять зрізане гілля, лозу, скошену траву на майданчики або на узбіччя доріг, то потрібно повідомляти про це відділ муніципальної інспекції з благоустрою за телефоном 61-32-45.

Директор департаменту міського господарства Володимир Бабидорич підкреслив, що через зростання цін у порівнянні з минулим роком підвищилася вартість капітальних ремонтів доріг, тротуарів. Як уже зазначалося, кошти з бюджету міста необхідно спрямовувати першочергово на медицину, освіту, в тому числі на професійно-технічну, тож поки що не відомо, скільки коштів буде спрямовано на капітальний ремонт житлового фонду. Але всі аварійні покрівлі, за словами Володимира Бабидорича, в міру можливості будуть ремонтувати.

Директорка департаменту фінансів та бюджетної політики Леся Гах теж наголосила на тому, що відповідно до Бюджетного кодексу України першочергово з бюджету повинні фінансуватися захищені статті і це всі мають зрозуміти: тільки за наявності залишків коштів у бюджеті міська рада може спрямовувати гроші на капремонт житлового фонду – покрівель, щитових, ліфтів, водопровідно-каналізаційних мереж тощо.

Найближчим часом відбудеться зустріч із головами ОСББ, ЖБК, під час якої обговорюватимуть тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення, укладення договорів із ТОВ «АВЕ-Ужгород». Про місце і час зустрічі повідомлять додатково.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS