Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 13 (936) Аеропорт в Ужгороді – у пріоритеті мінінфраструктури

5-го квітня Закарпаття з робочим візитом відвідав Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Одним із ключових моментів під час візиту стало питання відновлення роботи Міжнародного аеропорту «Ужгород».

На Ужгородському летовищі профільного міністра зустрічали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, виконувач обов’язків міського голови Ужгорода, його заступник Ігор Фартушок, народний депутат України Валерій Лунченко, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв.

Володимир Омелян наголосив, що є доручення Президента України щодо відновлення повноцінної роботи аеропорту «Ужгород» уже цього року.

– Ми пропонуємо такий алгоритм: у квітні відбудуться візити Державіаслужби України і керівництва Міністерства інфраструктури України до Словаччини з метою відпрацювання двосторонньої угоди на рівні державіаслужб, а також, у разі потреби, – між урядами двох країн. Переговори стосуватимуться врегулювання питання щодо заходу літаків на посадку на летовищі Ужгорода. Друге питання – «Украерорух» докладає тепер усіх зусиль, щоб забезпечити необхідним навігаційним обладнанням це летовище у шестимісячний термін. І ми виходимо з того, що аеропорт Ужгорода повинен бути готовим до зимової навігації у 2018–2019 роках, – зазначив Міністр інфраструктури України.

Він не виключає можливості будівництва ще одного аеропорту на Закарпатті після відновлення роботи Ужгородського летовища. Однак у пріоритеті – аеропорт в обласному центрі.

Тепер стан інфраструктурних об’єктів аеропорту «Ужгород» у порівнянні зі станом під час попереднього візиту Володимира Омеляна (це був листопад 2016 року) значно поліпшився. Сьогодні це сучасні зали з відповідним обладнанням. Але щоб авіарух був повністю відновлений, потрібно пройти європейську сертифікацію.

Міністр інфраструктури підкреслив, що Закарпаття отримало на дороги на 30% більше коштів, ніж торік, проте і цього відчутно мало для повномасштабних ремонтних і відновлювальних робіт. А загалом, констатував Володимир Омелян, фінансування з державного бюджету видатків на капітальні ремонти доріг державного значення у 2018 році суттєво зросло.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS