Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 13 (936) Багатоплановий проект «Сокоти свій Варош»: ужгородська влада докладає всіх зусиль для допомоги

Днями в Ужгороді провели тренінг «Діалог та комунікації для вирішення конфлікту» – в рамках проекту «Сокоти свій Варош», який реалізовується за підтримки з боку Європейського Союзу проекту Міжнародної організації з міграції «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО і постраждалого від конфлікту населення в Україні».

На зустріч з учасниками проекту завітали міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і керівниця справ виконкому міськради Олена Макара.

Міський голова подякував ініціаторам проекту «Сокоти свій Варош», насамперед представниці Міжнародної організації з міграції та керівниці проекту в Ужгороді Валентині Митровцій. Відзначив, наскільки багатоплановим є проект, як сприяє залученню і дітей, і дорослих, людей, що були змушені залишити свої домівки на Сході України, рятуючись від війни.

«На жаль, неможливо наразі зробити все, що потрібно в місті, – зазначив Богдан Андріїв, – насамперед через те, що все більше видатків перекладають на місцевий рівень. Але знаємо, як важко тим, хто змушений був переїхати. Тому зі свого боку докладатимемо всіх зусиль і допомагатимемо чим зможемо, сподіваємося залучити ще й бізнес».

Міський голова скористався також нагодою і привітав усіх із Великодніми святами.

Представниця Міжнародної організації з міграції в Україні Анна Єрьоміна наголосила, що реалізація проекту в Ужгороді відбувається дуже активно, багато заходів – і екологічного спрямування, і з неформальної освіти – сприяє згуртуванню громади, участі мешканців у житті міста.

Представниця ГО «Закарпаття – Донбас» Тетяна Хорошиліна висловила думку, що в Ужгороді у представників організацій переселенців склалися, напевно, найкращі серед усіх міст і регіонів взаєморозуміння та співпраця з міською владою: «Ми постійно відчуваємо, що ви пам’ятаєте про нас, допомагаєте. І ми теж хочемо брати участь у житті міста, долучитися до його громадського простору і руху».

Валентина Митровцій розповіла, що ініціатива реалізовується на базі бібліотеки-філії № 2 (на вулиці 8 Березня) Ужгородської міської централізованої бібліотечної системи. На постійній основі працюють ігроклуб «Ерудит», кіноклуб, гурток моделювання та малювання, клуб французької мови, клуб для батьків і дітей «Країна Розвивандія», проводяться різноманітні тренінги. За кошти ЄС закуплено чимало устаткування, яке залишиться в бібліотеці, зокрема: ноутбук, проектор, фотоапарат, крісла-мішки, канцтовари, іграшки, конструктори, сухий басейн, кінетичний пісок, ігрові модулі, пальчикові ляльки, інвентар для роботи на зелених зонах, матеріали для скрапбукінгу, канзаші, квілінгу тощо.

Учасники проекту запрошують долучатися до цих заходів, дізнаватися новини на сторінці у Фейсбук «Сокоти свій Варош».


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS