Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 13 (936) Децентралізація в Україні є питанням цивілізаційного вибору. Міський голова взяв участь у розширеній урядовій нараді щодо регіонального розвитку

Нараду, яка 5 квітня відбулась у Вінниці, відкрили Президент України Петро Порошенко і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

– Децентралізація в Україні є питанням цивілізаційного вибору та складовою євроатлантичного курсу нашої держави. Модернізації потребує і прагнення держави жити згідно з демократичними принципами, поважати права і свободи громадянина. Ще раз наголошую, що децентралізація наближає владу до людини, скорочує час для ухвалення і реалізації рішень, – сказав, зокрема, Петро Порошенко.

Він нагадав, що рівно 4 роки тому почалася історія децентралізації в Україні, хоча говорили про це всі роки від дня здобуття незалежності; кожна влада обіцяла, що і фінансові ресурси, і права реально перейдуть територіальним громадам, громадянам України.

«Президент, Парламент, Уряд погодилися добровільно віддати частину повноважень. Саме життя довело, що то було правильне рішення», – підкреслив глава держави.

«Середньострокове планування – як на рівні центрального бюджету, так і на місцевому рівні – має стати новим пріоритетом і основою нового етапу реформи децентралізації в Україні», – зазначив Володимир Гройсман. Він наголосив, що нові стандарти – це оновлення системи освіти, охорони здоров’я, інфраструктури, подолання інфраструктурного і цифрового розриву в Україні. «Настав час визначення конкретних пріоритетів та підвищення якості життя громадян, – додав Глава Уряду. – Дуже легко вийти і сказати, що та чи та реформа погані. Дуже важко взяти на себе відповідальність і проводити зміни».

Участь у заході взяли члени Уряду, голови обласних державних адміністрацій, обласних рад, міст, об’єднаних територіальних громад, регіональних офісів реформ, представники Асоціації міст України, Української асоціації обласних і районних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, міжнародних організацій, експерти. Запрошені до обговорення процесів децентралізації в Україні й представники міжнародних фундацій, діяльність яких спрямована на підтримку реформ у нашій країні.

Упродовж дня учасники наради в межах панельних дискусій розглянули здобутки децентралізації в Україні та завдання виконавчої влади і громад із реалізації цієї реформи на перспективу, а також питання економічного розвитку регіонів як пріоритет нинішнього етапу децентралізації.

Серед практичних аспектів впровадження реформи учасники наради зосередили увагу на децентралізації у сфері освіти й охорони здоров’я, а також на питаннях сталого розвитку громад. Про проблеми розвитку і найкращі практики реформи децентралізації поінформували представники виконавчої влади з різних регіонів та очільники громад.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS