Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 11 (934) Дати «Авангарду» нове життя – щоб міг приймати змагання і всеукраїнського, і міжнародного рівня

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв днями зустрівся з першим заступником міністра молоді та спорту України Ігорем Гоцулом, який із робочим візитом перебував на Закарпатті.

У зустрічі взяли участь заступник міського голови Олександр Білак, начальник управління у справах молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Віталій Ерфан, начальник відділу фізичної культури і спорту управління у справах молоді та спорту ОДА Олег Муртазін, директор ДЮСШ № 1 Ужгорода Анатолій Коломоєць.

Як зазначалося, тривалий час велися розмови про те, що Закарпаття може стати альтернативою окупованому Криму стосовно підготовки спортсменів. Але ідею довго не могли реалізувати через нестачу спортивних об’єктів, які могли б на належному рівні приймати змагання, тренувальні збори тощо. Цього року з’явилася можливість нарешті зрушити це питання з місця: у першу чергу йдеться про стадіон «Авангард» в Ужгороді.

За словами Ігоря Гоцула, в Україні на сьогодні є лише два сертифіковані стадіони – в Луцьку і Кропивницькому, де можна на належному рівні проводити змагання. Проте жоден із цих стадіонів не має таких кліматичних умов, які є на Закарпатті: там не можна проводити тренування в березні – травні та вересні – листопаді. Ще один плюс нашої області – вигідне географічне положення, близькість кордонів. Якщо вдасться реконструювати «Авангард» відповідно до європейських стандартів, то в Ужгороді можна буде проводити навчально-тренувальні збори спортсменів з усієї країни, різноманітні змагання всеукраїнського рівня. А за умови, якщо ужгородський стадіон пройде сертифікацію, тут можна буде проводити й міжнародні турніри на зразок чемпіонатів Європи.

«Безпосередньо Міністерство молоді та спорту України не може фінансувати ремонтні роботи на стадіоні, однак має достатньо серйозний ресурс для того, щоб наповнювати його існування реальною складовою. Як тільки з’являється спортивний об’єкт відповідного рівня, ми спільно з представниками місцевої влади напрацьовуємо стратегію з проведення змагань, у тому числі й міжнародних. Розуміємо, що це дуже важлива складова нашої співпраці», – сказав Ігор Гоцул.

Богдан Андріїв підкреслив, що міська влада повністю підтримує таку ідею:

– Нам хотілось би привести стадіон «Авангард» до такого вигляду, щоб ми могли приймати змагання і всеукраїнського, і міжнародного рівня. Вважаю, маємо для цього всі передумови. Ми готові брати участь у співфінансуванні робіт із реконструкції стадіону спільно з обласною державною адміністрацією. Минулого року ми повернули «Авангард» у комунальну власність, тепер його утримуємо за кошти міста. Наша мета – зберегти його і дати йому нове життя.

Наприкінці зустрічі Ігор Гоцул подякував Богданові Андріїву за те, що вдалося зберегти стадіон «Авангард» як цілісний спортивний комплекс, бо, на жаль, не всі міста змогли це зробити. А в Ужгороді досить велика територія, яка дозволяє цьому стадіону стати повноцінним спортивним об’єктом і бути сертифікованим.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS