Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 11 (934) Ужгород гідно покаже себе на Днях України в місті Кошице

Учора, 23 березня, в Ужгородській міськраді відбулася прес-конференція щодо участі Ужгорода у проведенні традиційних Днів України у словацькому місті Кошице. З журналістами спілкувалися міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, уповноважений представник з питань розвитку транскордонної співпраці з Україною Едуард Бураш і директор Кошицького культурного центру Ян Ковач.

«Сьогодні ми проводимо зустріч у рамках підготовки до Днів України в місті Кошице, які відбудуться з 19-го по 26 квітня. Наше місто представлятимемо 20-го і 21 квітня. Тепер художні колективи, спортивні команди, підприємці активно готуються, щоб гідно презентувати Ужгород. Наші міста плідно співпрацюють, і я радий з того, що немає ніяких непорозумінь, конфліктних ситуацій, а тільки дружні, партнерські стосунки, які намагаємося розвивати і надалі. До речі, у 2018-му виповнюється 25 років із дня підписання угоди про партнерство між Ужгородом і Кошице», – розповів Богдан Андріїв.

Генеральний консул Словацької Республіки зазначив, що Ужгороду пощастило, оскільки 25 років тому було підписано договір про співпрацю з одним із найбільш динамічних, культурних міст Словаччини – Кошице, яке має великий потенціал у різних сферах. «Що стосується Генерального консульства – зробимо все залежне від нас, аби допомогти технічно чи в будь-якому іншому плані, щоб усе відбулося на хорошому рівні й учасники із Закарпаття почувалися добре в Кошице», – сказав Мірослав Мойжіта.

Детальніше повідомив про Дні України в Кошице, що відбудуться вже вчетверте, уповноважений представник з питань розвитку транскордонної співпраці. Розпочнуться вони 5 квітня в Культур-парку вернісажем виставки «Edelweiss. Фантомне-прекрасне», який організовує Мистецький центр «Галерея Ілько». «У Кошице виставка буде представлена вперше. Це роботи митців, життєвий шлях яких пов’язаний з Ужгородом», – зазначив Едуард Бураш. У наступні дні учасники зможуть відвідати програми міста Ужгорода в Кошице, концерти і спортивні змагання молодіжних колективів та окремих учасників з інших українських міст – Вінниці, Нової Каховки, Мукачева. Загалом будуть проведені культурні, громадські, спортивні заходи, різноманітні майстер-класи, а також конференції, дискусійні форуми тощо.

Також у рамках Днів України в місті Кошице відбудеться «Чехословацький вечір, або 100 років по…», де з нагоди 100-річчя від дня заснування Чехословаччини виступлять творчі колективи з Чехії, Словаччини й України.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS