Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 10 (933) Шлях до Незалежності: відзначили 79-у річницю проголошення Карпатської України

Розпочалося відзначення історичної дати 15 березня вранці – покладанням квітів до монумента президентові Карпатської України Августинові Волошину в Ужгороді.

Керівники області – голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, виконувач обов’язків міського голови Ужгорода, його заступник Ігор Фартушок, керівники правоохоронних органів і силових структур краю, військовики, священнослужителі, дипломати поклали квіти до пам’ятника Августинові Волошину, оркестр Головного управління Національної поліції в Закарпатській області виконав Гімн України.

Після урочистої церемонії в Ужгороді святкові заходи тривали біля Меморіального комплексу «Красне Поле» в Хусті – там відбувся обласний мітинг. На загальний огляд було представлено виставку копій документів із фондів обласного архіву, які репрезентують маловідомі сторінки з історії Закарпаття, висвітлюють політичні процеси минулого століття, боротьбу закарпатців за незалежність. Експозиція включає матеріали, котрі свідчать про створення та діяльність Організації Народної Оборони «Карпатська січ», розпорядження щодо назви Підкарпатська Русь, проголошення Карпатської України і про її видатних діячів.

• • •

В. о. міського голови Ужгорода, його заступник Ігор Фартушок разом з керівниками Закарпатської обладміністрації Геннадієм Москалем та облради Михайлом Рівісом, керівниками правоохоронних органів, головами міст, районних адміністрацій і рад, багатьма закарпатцями взяли участь в урочистостях на Красному Полі біля Хуста з нагоди 79-ої річниці проголошення Карпатської України.

Прибули на святкування також гості з інших міст України, голови обласних рад: Полтавської – Олександр Біленький, Івано-Франківської – Олександр Сич, Львівської – Олександр Ганущин.

Після виконання Гімну України та військових салютів на честь загиблих на Красному Полі захисників Карпатської України з вітальним словом до присутніх звернувся голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Він наголосив, що Карпатська Україна – один із етапів здобуття української державності, згадав поіменно багатьох її творців, на честь яких тепер названі вулиці міст і сіл краю.

Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, який родом із Хустщини, зазначив, що і в його родині були причетні до нетривалої, але славної історії Карпатської України, провів паралелі мужнього протистояння небагатьох гімназистів регулярній армії загарбників із подвигом нинішніх захисників України в зоні АТО.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький сказав, що в них називають трагічні події березня 1939 року на Закарпатті «Крутами під Хустом». А Олександр Ганущин – голова Львівської облради і наш земляк – наголосив на важливості вшановувати всі спроби становлення української державності.

Голова обласної ради Івано-Франківщини Олександр Сич передав нашому краю вітання від землі Степана Бандери та Романа Шухевича, нагадав, що Шухевич саме на Красному Полі кристалізував свою майбутню звитягу, і підкреслив, що й нині маємо боронити свою державність, аби, як у випадку з Карпатською Україною, це питання не вирішувалося в чужих державах.

Після виступів посадовців прозвучали музичні твори у виконанні народного артиста України Петра Матія і солістки Закарпатського народного хору Яни Садварій, зокрема Балада про Красне Поле.

Під мелодію пісні «Ой, над Хустом ворон кряче», яку виконав заслужений академічний Закарпатський народний хор, до підніжжя Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків, поклали квіти. Відтак священики різних конфесій провели спільну екуменічну панахиду за загиблими.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS