Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 10 (933) Голосуйте за найкращі проекти Бюджету громадської ініціативи!

У міській раді відбулася зустріч з авторами проектів, поданих на голосування в рамках Бюджету громадської ініціативи Ужгорода на цей рік.

В. о. міського голови, його заступник Ігор Фартушок зазначив, що є чимало запитань від ужгородців стосовно проектів, виникають труднощі при голосуванні, є рекомендації, як авторам підвищувати рейтинг своїх задумів, залучати на їх підтримку голоси, – тому міська влада ініціювала зустріч.

Головний спеціаліст управління економіки та стратегічного планування Іветта Міхалко, використовуючи комп’ютер і проектор, покроково розповіла про можливі нюанси при голосуванні на підтримку проектів онлайн. Насамперед вона підкреслила, що комп’ютерна система «Громадський проект» є спільною для всіх, хто запровадив такий механізм в Україні, а не розроблена конкретно для Ужгородської міськради, тож виправити огріхи в її роботі чи вдосконалити її окремо в нашому місті немає можливості.

Як відомо, згідно з Положенням про Бюджет громадської ініціативи, кожен може підтримати голосуванням 3 проекти, але безпосередньо автори проектів за свій голосувати не можуть. Щоб не було маніпуляцій, для голосування потрібне підтвердження з зазначенням деяких особистих даних – можливе, скажімо, використання електронного ключа, сканованої копії паспорта, використання BankID, надання номера мобільного телефону, адреси електронної пошти тощо. Необхідно також мати безпосередній стосунок до Ужгорода – проживати в місті. Студенти, які навчаються тут і тимчасово мешкають, внутрішньо переміщені особи, ті, хто орендує житло, має власність, працює в Ужгороді, можуть проголосувати у так званому «паперовому форматі», завітавши до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) і надавши підтвердні документи.

Іветта Міхалко поінформувала, що за проекти проголосувало вже понад 1800 осіб (почалося голосування 1 березня і триватиме до 30-го). У ЦНАПі постійно стежать за цим процесом волонтери, наприкінці кожного дня до комп’ютерної системи вносяться дані про тих, хто голосував не онлайн, а через ЦНАП.

З огляду на те, що проекти поділили на великі (вартістю до 500 тисяч гривень) і малі (до 300 тисяч гривень), загалом великі та малі проекти між собою не конкурують, а переможцями, за розрахунками, можуть стати 5-6 великих проектів і кілька малих. Із загального бюджету (3,5 мільйона гривень) на великі проекти виділено 75% коштів. Переможців визначатиме винятково комп’ютерна система, їх оголосять до 10 квітня. Які проекти – малі й великі – за результатами голосування лідирують у рейтингу, можна було побачити під час презентації.

Громадський активіст Микола Яцков пояснив, як краще авторам проводити ефективну промоцію своїх проектів – зокрема за методикою «від дверей до дверей», тобто спілкуватися з мешканцями територій, де задумано реалізувати проект. Він наголосив на перевагах роботи командою, на важливості підготовки якісних презентаційних матеріалів.

Депутат міської ради Микола Сюсько повідомив, що всі пропозиції стосовно змін, поліпшення Положення про Бюджет громадської ініціативи можна буде взяти до уваги наступного року, адже тепер документ ухвалено рішенням сесії і під час «гри» правила змінювати не можна.

Ігор Фартушок акцентував, що міська рада підписала Меморандум про використання загальноукраїнської електронної системи «Громадський бюджет» і завдяки цьому все відбувається максимально прозоро, відкрито, нічого не можна підтасувати, переможців визначають не депутати чи комісії, а тільки електронна система, відповідно до поданих за кожен проект голосів ужгородців.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS