Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 9 (932) Про стан безпеки міста і готовності до надзвичайних ситуацій поінформували на засіданні комісії

Цього вівторка на плановому черговому засіданні комісії Ужгородської міської ради з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) розглянули 7 питань.

Зокрема, 19–22 березня планується проведення командно-штабного навчання, в ході якого відпрацьовуватиметься злагодженість, оперативність і взаємодія між органами управління та силами цивільного захисту під час природної чи техногенної катастрофи, наприклад буревію або витоку хімічної речовини тощо. Представникам кожної зі служб, які повинні діяти в разі надзвичайних ситуацій, нагадали про розроблені детальні плани, інструкції щодо дій у тому чи іншому випадку, наголосили на чіткому дотриманні всіх вимог і необхідності вкладатися у визначені часові рамки.

Відтак начальник Ужгородського міськрайвідділу Управління ДСНС у Закарпатській області Віталій Ільницький повідомив про зміни і доповнення, внесені в паспорт ризику виникнення НС на території Ужгорода. Рішенням комісії їх затвердили.

Віталій Ільницький поінформував про стан пожежної та техногенної безпеки в нашому місті. Цього року виникло вже 39 пожеж (за такий самий період 2017 року – 29 пожеж), загинуло 4 особи (торік – одна). Найпоширеніші причини пожеж – порушення експлуатації електронагрівальних приладів, куріння, необережне поводження з вогнем. Значно зросла і кількість підпалів екосистем – буквально за 2-3 дні у 8 місцях у межах Ужгорода таким чином «прибирали» територію від сухої трави, торішньої порослі, сміття. Заслухавши інформацію, на засіданні комісії затвердили комплексний документ – «Основні заходи щодо запобігання пожежам, аваріям та іншим НС, недопущення травмування людей на об’єктах економіки у 2018 році».

Про стан транспортного забезпечення на випадок надзвичайних ситуацій доповів начальник відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку Ужгородської міської ради Петро Бобик – повідомив, скільки є автобусів, якої пасажировмісності, скільки працівників їх обслуговують, скільки мешканців у разі необхідності вони можуть евакуювати.

Про санітарно-епідемічне становище в місті докладно розповіла завідувачка відділу Ужгородської міськрайонної філії державної установи «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Марія Філеп. Загалом, за її словами, 2017 рік щодо санепідситуації був досить благополучним, загальна інфекційна захворюваність у порівняні з 2016 роком знизилася на 4,5%, хоча зросла кількість захворілих на кір; 1,7% у структурі інфекційних недуг становили соціально небезпечні та венеричні хвороби, 7,2% – паразитарні. Було і 35 випадків бактеріологічного підтвердження дизентерії, яку пов’язують насамперед із тим, що люди купують харчі, в тому числі молочну продукцію для дітей, на стихійних ринках. Порівняно з минулими періодами торік було виявлено більше випадків менінгококової інфекції, вдвічі менше – вірусного гепатиту А. Дифтерії впродовж попередніх кількох років в Ужгороді не було, але через те, що багато дітей не вакцинували в належні терміни, її очікують цього року – тому наполегливо просять усіх пройти імунізацію.

Марія Філеп наголосила на тому, що аналіз проб води в системах Водоканалу перед подачею в мережу (з водозабору) показав її відповідність стандартам і за хімічним, і за бактеріологічним складом. У багатьох випадках вода зі свердловин, колодязів, яку приносили на аналіз власники приватного житла, ні за хімічними, ні за бактеріологічними показниками не відповідала нормам. Із 8 проб стоків до їх потрапляння в очисні споруди також були 3 випадки незадовільних результатів щодо ротавірусу. Аналіз 303 проб повітря в місті показав у кількох із них перевищення норм за вмістом формальдегідів, окису вуглецю, азоту, запиленість.

Щодо ветеринарного контролю начальниця Ужгородського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Ліліана Ігнацевич повідомила, що від 2015 року в місті не було випадків сказу; минулого року було щеплено понад 3,5 тисячі тварин, хоча загалом по області вже цього року виявлено 9 диких тварин – лисиць – із цією недугою. Із 73 випадків укусів тваринами людей у 2017 році в Ужгороді 26 чотирилапих не були щеплені. В області є настороженість з огляду на кілька випадків виявлення африканської чуми свиней серед диких тварин і 4 випадки торік в одному з фермерських господарств.

Взявши до уваги інформацію санепідеміологів і Держпродспоживслужби, члени комісії схвалили запропонований спільний план заходів для забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення Ужгорода у весняно-літній період 2018 року.

На прохання заступника міського голови Василя Гомоная, який головував на засіданні комісії, спеціалісти докладно уточнювали, які заходи проводяться при виявленні кожного з негативних показників чи тенденцій. Василь Гомонай акцентував, що всі служби, кожна за своїм напрямком, повинні працювати на профілактику, недопущення захворювань і надзвичайних ситуацій, мати чіткі й детальні плани, як діяти в разі їх виникнення.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS