Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 7 (930) Забудова біля драмтеатру – неприпустима, вважає керівництво Ужгорода

Міська влада і далі шукає можливості, аби площа поблизу Обласного музично-драматичного театру залишалася громадським простором.

Нагадаємо, що на території коло драмтеатру з боку вулиці Льва Толстого, включно з чашею колишнього фонтану, у провулку Мостовому у 2009–2010 роках було продано три ділянки. Тепер документи на право власності на ділянку позиції 1 має громадянин Р. Юрса, а на ділянки позиції 2 і позиції 3 – І. Тегза. Для забудови ділянок 2 і 3 укладено угоду з ТОВ «Континент Інвест Груп».

У 2015 році, за каденції попереднього керівництва міста, управління містобудування та архітектури надало Р. Юрсі на ділянку поз. 1 містобудівні умови та обмеження забудови на будівництво офісних приміщень із підземним паркінгом на 40 машиномісць.

На одній із трьох земельних ділянок, проданих у 2009 році з аукціону, наприкінці літа 2016 року, аби почати будівництво, зрубали ялинки, що викликало обурення ужгородців. 2 вересня 2016 року члени виконкому Ужгородської міської ради ухвалили рішення про скасування надання містобудівних умов та обмежень щодо цієї забудови. Відділ ДАБК Ужгородської міської ради, відповідно до рішення виконкому, скасував декларацію про початок виконання будівельних робіт.

Міська рада аргументувала скасування надання містобудівних умов та обмежень порушенням цільового використання земель: згідно з генеральним планом Ужгорода, затвердженим рішенням сесії міськради № 313 від 04.06.2004, на земельній ділянці поз. 1 за адресою: місто Ужгород, провулок Мостовий – містяться зелені насадження загального користування, пішохідна зона і чаша декоративного басейну.

Проте Мукачівський міськрайонний суд визнав це рішення виконкому незаконним (постанова від 1 лютого 2017 року). Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду 29 червня 2017 року постанову Мукачівського міськрайонного суду залишено без змін. Тому станом на сьогодні містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки поз. 1 у провулку Мостовому, надані управлінням містобудування та архітектури 26.08.2015, є чинними.

Забудовникові двох інших ділянок, 2 і 3, – ТОВ «Континент Інвест Груп» кількома листами від управління містобудування та архітектури Ужгородської міськради у червні 2017 року було відмовлено в наданні містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок на будівництво споруди комерційного призначення.

Причини:

– наміри забудови не відповідають планові зонування території міста (рекреаційна зона озеленення загального користування, зона Р-3);

– замовник не надав історико-містобудівного обґрунтування можливості будівництва в зоні регулювання суворого режиму 1 категорії відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста.

Крім того, відділ ДАБК відмовив ТОВ «Континент Інвест Груп» у реєстрації декларації про початок виконання підготовчих робіт, посилаючись на рішення міської ради від 9 листопада 2017 року про обмеження і заборону відділу реєструвати на території міста початок виконання підготовчих та будівельних робіт.

Також у січні 2018 року управління містобудування та архітектури знову відмовило ТОВ «Континент Інвест Груп» у наданні містобудівних вимог і обмежень, оскільки детальний план території біля Закарпатського обласного музично-драматичного театру не розроблений і не затверджений у встановленому законом порядку.

Керівництво Ужгорода вважає неприпустимим проведення забудови в ареалі одного з культурницьких об’єктів міста. Разом з тим Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду 14 грудня 2017 року № 807/1351/17 управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради зобов’язано надати ТОВ «Континент Інвест Груп» містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок у провулку Мостовому, поз. 2, 3. Тому наразі розглядається ще один варіант вирішення спірного питання: міська рада запропонує власникам земельних ділянок погодитись на їх викуп, аби повернути у власність громади Ужгорода.

***

На жаль, власники земельних ділянок біля облмуздрамтеатру відкинули пропозицію продати їх містові.

На початку тижня в Ужгородській міській раді відбулася зустріч з Іваном Тегзою і Володимиром Юрсою – власниками трьох викуплених з аукціону 2009 року земельних ділянок біля Обласного музично-драматичного театру.

В. о. міського голови, його заступник Ігор Фартушок і головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський насамперед підтвердили пропозицію, яка вже раніше звучала, що місто, для збереження вільного від забудови громадського простору перед драмтеатром з боку вулиці Льва Толстого, готове викупити ділянки у нинішніх власників. Проте тривала емоційна дискусія не дала результату – обидва власники ділянок категорично відкинули цю пропозицію.

Після майже годинних переговорів власники запевнили, що готові оголосити бліц-конкурс на забудову території з подальшим розглядом фаховим журі, яке визначить переможця. Представники міської влади натомість вимагають від власників земельних ділянок оприлюднити проекти.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS