Газета ужгородської міської ради і виконкому

№ 7 (930) У пам’ять про Героїв Небесної Сотні…

20-го лютого в Ужгороді вшановували загиблих учасників Революції Гідності.

Меморіальні урочистості на площі Народній розпочали з «Молитви за Україну», яку перед будівлею Закарпатської обласної адміністрації та обласної ради виконав заслужений академічний Закарпатський народний хор. Відтак під жалобний гімн Майдану «Пливе кача» керівники Закарпатської області й міста Ужгорода, правоохоронних та силових органів, представники дипломатичних кіл, духовенства, небайдужі ужгородці встановили запалені лампадки. У небо запустили понад сотню жовтих і синіх повітряних кульок.

Увечері, з настанням темряви, на балконі Закарпатської ОДА теж засвітилися лампадки в пам’ять про полеглих Героїв.

• • •

Пам’ятні заходи в рамках громадського вшанування Героїв Небесної Сотні до 4-ої річниці Революції Гідності, за організації та участі закарпатських активістів Київського Євромайдану, відбулися цього ж дня і на площі Театральній, на місці Ужгородського Євромайдану 2013–2014 років.

Почалося вшанування зі спільного молебню священнослужителів різних конфесій, запалення лампадок, якими виклали число «2014». До плаката з фотографіями загиблих учасників Революції Гідності в Києві поклали квіти.

Перед присутніми на заході-реквіємі виступили закарпатці, які брали безпосередню участь у трагічних подіях 18–20 лютого 2014 року. Двоє з них – Вануш Гаспарян з Ужгорода і Михайло Бібен із Тячівщини – зазнали тоді досить важких травм від «беркутівців» та «тітушок». Зі своїми спогадами виступив і координатор закарпатського підрозділу 7 сотні Самооборони Майдану Віталій Грегор.

Опісля Закарпатське об’єднання «Україна Соборна» продовжило пам’ятні заходи у сквері Героїв Майдану – там також провели молебень за всіх полеглих за Україну, виступали учасники Революції Гідності. Наостанок був зачитаний вірш, який написала під враженням тих кривавих днів 2014 року Емілія Оленич, дочка пораненого закарпатського активіста Київського Майдану з Міжгірщини Віталія Оленича.


Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS